Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Praděd Thamm v Jeseníkách

Cestování

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Praděd Thamm v Jeseníkách

Vydejte se s Nikol, členkou našeho Travelking týmu, do Jeseníků – Zlatých Hor, konkrétně do Hotelu Praděd Thamm. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 9.9.2022 – 11.9.2022
 • Ubytování: Hotel Praděd Thamm
 • Lokalita ubytování: Jeseníky
 • Cestovali jsme s: Partnerem
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Jeseníky: Zlaté Hory v Hotelu Praděd Thamm s neomezeným wellness (bazén, sauny a vířivka) a polopenzí

Video z pobytu

Cesta a Ubytování

Vyrazili jsme na víkend do Jeseníků z Vysočiny (Žďár nad Sázavou). Původně plánovaná tříhodinová cesta do Zlatých Hor se protáhla na pět hodin kvůli četným pauzám, provozu a semaforům na rozkopaných silnicích. I přes tyto zdržení jsme si užili cestu a ušetřili na dálniční známce.

Parkování

Parkování přímo u hotelu bylo zdarma. Malé parkoviště u vchodu je vhodné pro vyložení zavazadel, ale doporučuje se přeparkovat na větší parkoviště u restaurace a zahrady, které je prostornější a bezpečnější.

Ubytování

Hotel Praděd Thamm se nachází ve Zlatých Horách (Jeseníky), oblasti, kterou jsem poprvé navštívila. Hotel je dobře viditelný u hlavní silnice, má žluto-zlatou omítku a nápisy „Hotel Praděd Thamm“. Po příjezdu jsme šli na recepci, kde nás přivítala milá recepční. Předala nám klíč od pokoje, poukázku na degustaci rumů a vysvětlila, kdy a kde se podávají snídaně, večeře a jak funguje wellness centrum.

Náš pokoj ve 2. patře měl okna směrem k restauraci, zahrádce a silnici. Historie hotelu sahá do roku 1837, ale pokoje jsou nově zrekonstruované a moderně vybavené. Kromě prostorné manželské postele byl zde stolek s židlí, druhý s televizí a malou ledničkou. Na chodbě byla šatní skříň s župany do wellness. Příjemným bonusem byl větrák, který hlavně v létě přijde vhod. Koupelna byla prostorná s sprchovým koutem, mýdly, dostatkem ručníků a fénem. Na pokoji nám nic nescházelo.

Zajímavost: Během pobytu jsme často narazili na klokany – na obrazy všude kolem, a dokonce i na menu v restauraci, která nabízela klokaní medailonky. Asi jde o jemné narážky na australské kořeny majitele hotelu. 🙂

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s výlety a wellness v Hotelu Praděd Thamm v Jeseníkách

Jak jsme jedli ve hotelu?

V ceně balíčku byla polopenze. Snídaně se podávaly od 8:00 do 10:00 hodin v jídelně vedle recepce. K dispozici byl bufetový stůl s klasickou nabídkou – míchaná a vařená vejce, slanina, párek, rohlík, chléb a také několik druhů sýrů, salámů a zeleniny. Ze sladkých jídel tu byly cereálie s mlékem, bílý i ovocný jogurt, ovocný salát, mini croissanty a vždy alespoň jedno sladké domácí pečivo (např. jablečný závin či perník), které mi chutnalo asi nejvíce. K tomu máslo, džemy a různé sypání (semínka, sušené ovoce, . ). Z nápojů nechyběla káva, čaj, voda a automat na džusy.

Večeře se podávaly jako 4chodové menu od 18:00 do 20:00 v restauraci naproti recepci. Jídelníček je k dispozici na recepci. První den jsme měli salát caprése, hovězí vývar s masem a nudlemi, steak z krkovice s grilovanou zeleninou a dezert wafle s domácí šlehačkou a čokoládovou zmrzlinou. Druhý den salát s uzeným kachním prsem, francouzská cibulačka, domácí boloňské tagliatelle a vanilková panna cotta se švestkami. Porce byly rozumné a jídlo vynikající. Užili jsme si každý pokrm!

Kromě snídaňové jídelny a restaurace na večeře je v hotelu i další restaurace s barem a bowlingem, která se nachází v přízemí. Sem jsme zavítali po večeři na pivo a degustaci rumů. Hotel se totiž pyšní rumotékou se 70 druhy rumů ze všech koutů světa. V rámci degustace si můžete vybrat z různě naceněných balíčků, přičemž každá degustace obsahuje 4 různé vzorky rumu. Ty vám milá obsluha stylově naservíruje a poučí vás i o tom, že je před degustací potřeba do rumu přidat pár kapek vody pro zjemnění chuti.

Jak jsme se najedli v okolí?

 • Během výletu k rašeliništi Rejvíz jsme zastavili na oběd v Penzionu Rejvíz, kde jsme ochutnali halušky s brynzou a opraženou slaninkou. Jídlo bylo výborné, ceny celkem přijatelné, ale nás nepříjemně překvapilo, že u restaurace není možné zdarma zaparkovat. Parkoviště je dostupné pouze pro ubytované, kteří jdou do restaurace, musí zaplatit 100 Kč za parkování.
 • Na výletě na zámek Jánský Vrch jsme si v zámecké kavárně objednali ledovou kávu a kremroli, které chutnaly výtečně.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Wellness centrum v přízemí hotelu nabízí restauraci a bowling. Na pokoji jsou župany a pantofle, takže můžete jít do wellness v plavkách. K dispozici jsou šatny pro pány i dámy, takže se můžete převléknout ve wellness. Ručník si vezměte z pokoje, ale prostěradlo do sauny dostanete na recepci. Při vstupu do šaten se registrujte na recepci.

K dispozici je finská sauna a pára, avšak bohužel v době našeho pobytu nefungovala. Po saunování se můžete osvěžit v ledovém bazénku nebo využít vědro se studenou vodou či sprchu. Dále je tu místnost s vířivkou, která pojme až 6 osob a byla pro nás vrcholem relaxace. 🙂 Také je zde bazén, který ovšem byl příliš chladný na naše potřeby. Rozumím tomu, že je zaměřen spíše na plavání s protiproudem než na relaxaci. Poslední částí wellness je krásná a částečně prosklená relaxační zóna s lehátky, kde si můžete půjčit deku pro pohodlnější odpočinek. Wellness je otevřeno denně od 10:00 do 21:00, takže si ho můžete užít i po večeři.

Kam na výlet?

 • Po návštěvě Zlatých Hor jsme nemohli vynechat místní atrakci, Poštovní štolu, důl, kde se kdysi těžilo zlato a měď. Konají se zde pouze tři prohlídky denně, v 9:00, 11:30 a 14:00 hodin, s maximálním počtem 25 osob na prohlídku. Doporučujeme rezervovat si místo předem, neboť jsou často vyprodány. Nám se podařilo zajistit si místo na nedělní prohlídku, ačkoliv v sobotu už nebyla volná místa. Vstupné činí 200 Kč, které lze platit kartou. Prohlídka trvá přibližně 90 minut a je skvělým zážitkem díky zajímavému prostředí a prvotřídnímu průvodci.
 • Dalším nevynechaným místem bylo rašeliniště Rejvíz a Velké mechové jezírko, dosažitelné příjemnými dřevěnými chodníčky. Doporučuji parkovat u Penzionu Rejvíz, kde jsou dostupná parkoviště. Stojí 100 Kč denně, avšak pokud přijedete pozdě, poplatek se již nevybírá. Od penzionu je to přibližně 3 km přírodní krajinou a lesem k Velkému mechovému jezírku. Existují také další trasy a odbočky, které umožňují prodloužení procházky.
 • Vydali jsme se do Balneoparku Vincenze Priessnitze ve městě Jeseník. Zaparkovali jsme u vstupu na placeném parkovišti (první hodina 80 Kč, další hodiny 60 Kč). Park navazuje na les a různé trasy, takže se tu dá strávit celý den. Udělali jsme si rychlou procházku po vodních léčebných atrakcích. K dispozici je koupel horních a dolních končetin, Priessnitzova lavičky, střiky a Priessnitzova koupel nohou s akupresurou. Máčení se v místní minerální a ledové vodě má prý podpořit nervový systém a zlepšit odolnost organismu. Chodit ve studené vodě jsem moc dlouho nevydržela. 🙂
 • Navštívili jsme zámek Jánských Vrchů a městečko Javorník. Zámek, obklopený parkem, byl pěkný, ale komáři ho obtěžovali. Dovnitř jsme nešli, ale prošli jsme si zahradu, užili si výhled a prozkoumali centrum města.

Hodnocení pobytu v Hotelu Praděd Thamm

„Praděd Thamm je hotel s dlouhou a zajímavou historií, ale zároveň zrekonstruovanými a moderními pokoji a interiéry. Pokoj je vybaven vším, co během pobytu můžete potřebovat. Nechybí ani wellness centrum k odpočinku, nás nejvíce nadchla vířivka a relaxační zóna. Jsou zde také 2 restaurace, bar, rumotéka a bowling. Nudit se tu tedy rozhodně nebudete. Určitě doporučuji vyzkoušet degustaci rumů. Snídaně byly klasické, ale večeře naprosto fantastické – všechna jídla, která nám byla naservírována byla vynikající a moc jsme si na nich pochutnali. Z výletů doporučuji blízkou Poštovní štolu a rašeliniště Rejvíz.”

👍 Pobyt v Hotelu Praděd Thamm byl osobně ověřen Nikol, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář