Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu nedaleko centra Brna v Hotelu Avanti

Architektura

Osobně ověřeno: Recenze pobytu nedaleko centra Brna v Hotelu Avanti

Vydejte se do Brna s Nikol, Nikolou a Barborou, členkami našeho týmu Travelking. Konkrétně do Hotelu Avanti. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a jídlo? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 2.10. 2023 – 4.10.2023
 • Ubytovány jsme byly v: Hotelu Avanti
 • Lokalita ubytování je: Brno
 • Cestovala jsem: S kolegyněmi z práce
 • Stravování: Snídaně
 • Doprava: Veřejnou dopravou

Brno u centra: Hotel Avanti se střešním wellness s parádním výhledem, bowlingem, slevou na kola a snídaní

Kam a jak jsme jely?

Pobyt v Brně jsme zvolily každá individuálně. Já jsem se vydala z Bratislavy vlakem společnosti RegioJet. Chytila jsem poslední volné místo a zaplatila trochu navíc – lístek v Business třídě stál 500 Kč. Cesta měla trvat 1,5 hodiny, ale kvůli nehodě na trati ve Slovensku jsem ve vlaku strávila přes 3,5 hodiny. Moje kolegyně Nikča a Barča, s nimiž jsem pobyt sdílela, také využily veřejnou dopravu.

Parkování?

My parkování nevyužily, ale hotel má vlastní prostorné parkoviště včetně nabíjecí stanice pro elektromobily. Pro ubytované hosty je parkování zdarma. Stačí vzít parkovací lístek a nechat ho ověřit na recepci.

Ubytování

Ubytovány jsme byly v Hotelu Avanti, nacházejícím se nedaleko centra Brna. Z Hlavního nádraží jsme jely tramvají na zastávku Hrnčířská, odkud to k hotelu bylo zhruba 5 minut pěšky. Hotelová budova je opravdu vysoká a obrovská, takže ji jen tak nepřehlédnete. 🙂

Hotelové Lobby je velmi prostorné a kromě recepce se tu nachází také posezení, vstup do dvou restaurací, toalety a dva výtahy. Na recepci nás uvítala slečna, která nám předala karty od pokoje. Skvělé bylo, že jsme obdržely 3 karty a každá z nás tedy měla svou. Na recepci lze zakoupit drobné občerstvení a chlazené nápoje. V případě, že by na recepci nikdo nebyl, je možnost využít přístroj na check-in a check-out.

Náš třílůžkový pokoj byl ve 3. patře. Z vstupní chodby s věšáky, zrcadlem a šatní skříní jsme vcházeli do hlavní místnosti s třemi oddělenými lůžky. Byl zde také prostor na kufr, menší posezení, větší stůl se židlí a připravený set na čaj a kávu, láhev Mattonky a skleničky. Nechyběla malá lednice (prázdná) a televize s českými i zahraničními programy. Těšili jsme se také z prostorného balkonu. V menší koupelně byl sprchový kout, papírové kapesníčky, fén a kosmetické zrcátko. Během pobytu nám tedy nic nechybělo.

Jak jsme se najedly v ubytování?

V balíčku byly snídaně formou bufetu od 7:00 do 10:00. Restaurace byla v přízemí vedle recepce a měla dostatek místa. Výběr byl široký, takže si každá z nás mohla vybrat snídani podle svých představ. Potěšily nás klasické pokrmy jako smažená vejce a párečky, toasty a slaninka. Já jsem dala přednost sladkému, tedy ovoci, pečivu s máslem a marmeládou. Samozřejmě tu byly také sýry, uzeniny, pomazánky, zelenina, cereálie s mlékem, jogurt a různé druhy pečiva. Z netradičních jídel byla tlačenka a ďábelská vejce.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu nedaleko centra Brna v Hotelu Avanti

K dispozici byly hned dva automaty na horké nápoje s bohatým výběrem. Připravit jsme si v nich mohly horkou čokoládu a různé druhy kávy dle velikosti a intenzity, s mlékem i bez mléka, ale třeba také s příchutí. Na studené nápoje tu byl taktéž přístroj a zvolit jsme si mohly několik druhů džusů či vodu.

Jak jsme se najedly v okolí?

 • Během našeho výletu do Bylinkového ráje Sonnentor (leží 60 km jižně od Brna) jsme navštívily čajovnu s kavárnou. Ochutnaly jsme jejich dortíky, ledové čaje, limonádu i kávu a vše bylo vynikající!
 • Na oběd jsme si zašly v Brně do podniku Fabrik Food Factory (1,7 km od hotelu), kde jsme si daly jejich vyhlášenou jacket potato a avokádový salát s kuřecím masem. Pokrmy byly výtečné.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel Avanti nabízí dvě wellness centra. Privátní wellness s vířivkou, finskou saunou, parní saunou, skotskou sprchou, solární loukou a vyhřívanými lavicemi je k dispozici za příplatek. Střešní wellness centrum, které je hostům přístupné zdarma, je také k dispozici. Otevřeno je každý den od 16:00 do 22:00 hodin a není nutné jej předem rezervovat.

Střešní wellness, umístěné v 8. patře, je dosažitelné pouze výtahem. Pro přístup do 8. patra je zapotřebí pokojová karta – zjistily jsme to až po chvilce zkoumání. 🙂 Ve 8. patře je rozlehlé fitness centrum, otevřené denně od 6:30 do 22:00 hodin, odkud se můžete dostat do wellness oblasti. Zde najdete šatny s úložnými skříňkami, kde si můžete převléknout a vzít si ručník či plachtu pro wellness. Poté se přesunete do oblasti s finskou saunou, sprchami a toaletami. Ve sauně je prosklené okno s výhledem na město. Dále se odtud vstupuje na velkou terasu, nabízející krásný výhled na brněnské panorama. Na terase se rovněž nachází vířivka, ideální pro relaxaci až pro čtyři osoby. Bohužel byla mimo provoz během našeho pobytu.

Kam na výlet?

 • Po výletu jsme navštívily obec Čejč, domov bylinkového ráje Sonnentor. Absolvovaly jsme hodinovou exkurzi, která nás seznámila se sběrem a zpracováním bylinek a umožnila nám nahlédnout do výroby. Zážitek byl nejen vizuálně působivý, ale i olfaktivně příjemný, a získaly jsme mnoho zajímavých informací. Vstupné činí 130 Kč a lístky lze zakoupit online nebo na místě, ale doporučujeme si ověřit dostupnost předem. 🙂
 • V Brně doporučujeme navštívit památky jako hrad Špilberk a Katedrálu sv. Petra a Pavla.
 • Pokud máte rádi netradiční zážitky, zavítejte do 10-Z Bunkru, kde byl vybudován atomový kryt, nebo na exkurzi do brněnského podzemí, jehož chodby vedou přímo pod centrem města.
 • Mým favoritem je také obora Holedná, nedaleko centra a dostupná MHD. V oboře si můžete užít procházku ve společnosti daňků, muflonů a jelenů.
 • Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Avanti

  “S pobytem v Hotelu Avanti jsme byly spokojené. Pokoj byl prostorný, útulný a našly jsme v něm vše pro komfortní pobyt –⁠ pohodlnou postel a jako bonus také velký balkon. Ráno jsme se posilnily výbornou snídaní, kde si každá z nás pochutnala na svých oblíbených pokrmech. Velikou výhodou hotelu je také střešní wellness centrum s vířivkou a saunou. Škoda jen, že v den pobytu byla vířivka nedostupná. Tak třeba příště. 🙂 ”

  👍 Pobyt v Hotelu Avanti byl osobně ověřen Nikol, Nikolou a Barčou, členkami týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

  Napsat komentář