Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objasněte kouzlo lázní a léčivých vod ve Slovinsku

Volný čas

Objasněte kouzlo lázní a léčivých vod ve Slovinsku

Vychutnejte si dokonalou odpočinkovou dovolenou netradičně – objasněte kouzlo termálních lázní ve Slovinsku. Panenská příroda, mimořádně čerstvý vzduch a léčivá síla termálních pramenů jsou těmi pravými ingrediencemi pro relaxační pobyt s bohatým vyžitím.

Většina turistů spojuje Slovinsko především s dechberoucí přírodou Julských Alp, malebnou krajinou s mnoha kostelními věžemi a překrásnými horskými jezery. Slovinsko však nabízí mnohem víc a jednou z jeho opomíjených předností jsou lázně. O blahodárných účincích slovinských termálních pramenů věděli již staří Římané, největší rozmach lázeňství nastal po vzniku samostatného státu v 90. letech. Dnes je možné ve Slovinsku navštívit hned 15 měst s termálními lázněmi, které kromě léčivé síly termálních pramenů a špičkové úrovně lázeňských služeb nabízejí i úchvatné přírodní bohatství. Pobyt v léčivé vodě tak můžete prokládat výlety do přírody, což zaručuje maximální blahodárný efekt na tělo i mysl. Které lázně ve Slovinsku jsou ty NEJ?

1. Lázně Snovik

Terme Snovik na úpatí Kamnicko-Savinjských Alp jsou nejvýše položenými termálními lázněmi ve Slovinsku. Poloha v srdci údolí Tuhinj obklopeného zalesněnými kopci zaručuje nerušený odpočinek ve vskutku nádherném prostředí. Lázně Snovik jsou ideální volbou pro ty, kdo hledají klid v přírodě. Dokonalý pobyt zde čeká i na aktivní jedince, kteří si relaxaci rádi zpestří výletem, a v zimě i běžkováním či lyžováním. V okolí lázní lze navštívit přírodní krásy i historická města, takže si na své přijde každý cestovatel.

Termální voda v lázních Snovik je přirozeně bohatá na vápník, hořčík a mnoho dalších prospěšných minerálů. Je vhodná na pitnou kúru a koupele uvolňují svalové napětí, posilují imunitní systém a prospívají zdraví pokožky. Srdcem lázeňského areálu je areál s vnitřními i venkovními bazény. Teplota vody v krytém bazénu je 32 °C a ve vířivce 36 °C. Během letní sezóny je k dispozici venkovní bazén (26–28 °C) s přírodní travnatou pláží a několika tobogány, kde se vyřádí děti i dospělí. Součástí vnitřní části wellness je saunový svět se 3 druhy saun a zázemí pro masáže a další relaxační procedury, jež vám pobyt zaručeně zpříjemní. Na vlastní kůži můžete vyzkoušet také blahodárné účinky Kneippovy terapie, která spočívá v procházení bazénků s vodou o teplotě 12 až 40 °C.

Uvolnění v nádherném horském prostředí Slovinska nabízí Hotel Terme Snovik, součást rozsáhlého termálního komplexu. Nabídka ubytování zahrnuje varianty pro 2 až 5 osob, ideální pro rodinnou dovolenou. Součástí balíčku je denní vstup do termálních lázní a saunového světa. K tomu polopenze formou bohatého bufetu každý den. Každou sobotu pak můžete ochutnat tradiční slovinskou večeři s místními produkty.

Slovinsko v Hotelu Terme Snovik s vlastními termálními bazény a saunovým světem + polopenze a animace

2. Lázně Laško

V nedotčené přírodě u řeky Savinje v srdci Slovinska se nachází krásné městečko Laško. To se pyšní dvěma unikáty – luxusním lázeňským komplexem Thermana Resort a pivovarem Laško, kde se již od roku 1825 vaří stejnojmenné světoznámé pivo. Moderní areál lázní nabízí pestré možnosti pro odpočinek i zábavu, a uspokojí tak hosty všech věkových kategorií.

Lázně Laško jsou výjimečné díky moderní budově s jedinečnou otevírací střechou, která zvyšuje zážitek z koupání v léčivé vodě. Skleněná kopula kryje vnitřní část lázní, včetně bazénu s vlnobitím (31 °C), masážního bazénu s podvodními prameny (32 °C), divoké řeky (32 °C), dětského vodního parku (32 °C), tří vířivek (34 °C) a Kneippovy terapie. Největší termální bazén (32 °C) je částečně krytý a částečně venkovní. Venku je k dispozici rekreační bazén (26–27 °C), dětský bazén (32 °C), venkovní vířivka (32–34 °C) a vodní atrakce včetně tobogánu.

Termální voda v bazénech má příjemných 32–34 °C a díky vysokému obsahu vápníku, sodíku a hořčíku má regenerační účinky na celé tělo i mysl. Pobyt v laškovské pramenité vodě příznivě ovlivňuje léčbu poranění či revmatických a kloubních onemocnění a také napomáhá odbourat napětí a stres. Kromě bazénů je možné odpočívat také v saunovém světě o rozloze 675 m². K dispozici je celkem sedm saun, ve kterých se prolínají moderní technologie i tradiční lašský styl. Kromě tří finských saun zde najdete parní saunu, infra saunu, bylinkovou saunu a laconium. Lázně Thermana Resort jsou navíc vyhlášené pro špičkové léčebné programy pod vedením těch nejlepších specialistů na balneoterapii, thermoterapii, elektroterapii a fyzioterapii.

3. Moravske Toplice

Největší rekreační komplex ve Slovinsku leží v Moravských Toplicích na severovýchodě země poblíž maďarských a rakouských hranic. Kromě rozlehlosti je moderní areál Terme 3000 unikátní díky termominerální vodě černé barvy, objevené náhodou při průzkumu naleziště ropy v 60. letech minulého století. Tato léčivá voda vytéká z hloubky 1467 metrů, má teplotu 72 °C a lehkou vůni ropy. Většina bazénů je napájena vyčištěnou a ochlazenou vodou, avšak několik bazénů nabízí možnost koupání v přírodní neupravené vodě přímo z pramene.

Černá termální voda z Moravských Toplic je unikátní svým zbarvením i účinky na lidské zdraví. Koupel v ní ulevuje od bolestí pohybového aparátu, snižuje otoky kloubů a zmírňuje revmatické obtíže. Pobyt v této vodě je doporučen pacientům po úrazech či operacích. Pro příznivý vliv na zdraví pokožky je možné si přímo v lázních pořídit kosmetiku značky Thermalium.

Objasněte kouzlo lázní a léčivých vod ve Slovinsku

Vodní park o rozloze 5200 m² nabízí 11 vnitřních i venkovních bazénů. Pro zábavu návštěvníků slouží aquapark s různými vodními atrakcemi, jako jsou vodopády, gejzíry, masážní trysky a skluzavky se zvukovými a vizuálními efekty. Z tobogánové věže se můžete svézt na několika tobogánech, včetně Kamikaze s 14m volným pádem a Aqualoop s 360° smyčkou. Venkovní bazény jsou otevřeny pouze v sezóně od května do září. Po celý rok si můžete odpočinout v saunovém světě s parní, finskou a infra saunou. V Terme 3000 nabízí také procedury jako mechanoterapie, kinezioterapie, elektroterapie, hydroterapie, termoterapie, akupunktura a inhalace.

4. Lázně Dobrna

Svými 600letými tradicemi patří lázně Dobrna v severovýchodním Slovinsku k nejstarším v zemi. Léčivé účinky místní termální vody můžete vyzkoušet v lázeňském areálu hotelu Vita, který nabízí vnitřní bazén (32 °C), venkovní bazén (28–29 °C), vnitřní dětský bazén (32 °C), venkovní dětský bazén (32 °C) a vířivky (35–36 °C). Po navštívení saunového světa (2 finské, 2 parní a infra sauna) si můžete snížit tělesnou teplotu v ledové jeskyni nebo ochlazovacím bazénku. K relaxaci slouží také sluneční terasa s barem.

Dobrnská termální voda má blahodárné účinky na léčbu neurologických, kožních a degenerativních onemocnění. Ovlivňuje zdraví pacientů s cukrovkou, zvýšeným krevním tlakem, srdečními problémy, dýchacími potížemi a poruchami oběhového systému. Kromě relaxačních procedur, jako jsou masáže a zábaly, zde můžete využít léčebné koupele.

Malebné městečko Dobrna v klidném údolí řeky Dobrnice je obklopeno panenskou krajinou, a tak můžete léčebné účinky pobytu v lázních podpořit ještě pohybem na čerstvém vzduchu. A dokonce není nutné vyrážet daleko – srdcem Dobrny je totiž rozlehlý lázeňský park s více než 200letou historií. V parku je celkem 5 označených energetických bodů s blahodárnými účinky na psychiku a smysly, což z tohoto místa činí ukázkovou oázu klidu a pohody.

5. Rogaška Slatina

Na východě Slovinska se těsně u hranic s Chorvatskem nachází lázeňské město Rogaška Slatina. To je proslulé nejen světově známou minerální vodou, ale také kvalitním vínem a výrobou skla. Místní čistá minerální voda s komerčním označením DONAT Mg obsahuje nejvyšší podíl hořčíku na světě. Dále je tato pramenitá voda bohatá na sodík, hydrogenuhličitany, sírany a další minerály. Toto unikátní složení působí blahodárně především na zažívací trakt. Místní medicínské centrum tak nabízí programy zaměřené na žaludeční obtíže a metabolická onemocnění, během kterých se využívá i pitná kúra. Návštěvníci města mohou minerální vodu ochutnat během procházky krásným lázeňským centrem z několika pramenů. Zajímavostí je, že DONAT Mg je jako jedna z mála minerálních vod vhodná k dlouhodobému pití. Domu si ji tak můžete přivézt v lahvích, které je možné koupit v každém slovinském obchodě.

6. Lázně Topolšica

V lázních Topolšica na severu Slovinska se spojuje léčivá termální voda, sluneční paprsky a horský vzduch, přinášející mimořádné účinky pro zdraví těla i duše. Tento region má nejvyšší počet slunečních dnů v zemi a s léčivou minerální vodou, krásnou přírodou a středohorským klimatem vytváří ideální prostředí pro odpočinkovou dovolenou. Lázně Topolšica jsou vyhledávané zejména pro léčbu dýchacích cest a srdečních a cévních onemocnění, ale také jako únikový prostor pro ty, kteří chtějí zmírnit stres.

Lázeňský areál vodního parku Zora nabízí celoroční přístup k vnitřním (31 ° C) a venkovním bazénům (34° C), spolu s sluneční terasou a bazénem, dětským bazénem, masážními sprchami, vířivkami a římskými lázněmi. K dispozici jsou také dvě finské sauny a infra sauna. Profesionální personál nabízí široký výběr masáží a wellness procedur pro vaše zdraví.

7. Lázně Lendava

V blízkosti trojmezí mezi Slovinskem, Maďarskem a Chorvatskem leží lázně Lendava, zasazené mezi zelené kopečky a vinice. Zde se mohou hosté těšit nejen na lázeňskou relaxaci, ale i na aktivní odpočinek. Okolní malebná kopcovitá krajina a atraktivní cíle v sousedních zemích lákají k výletům, které jsou doslova na dosah. V lázeňském městě Lenti, vzdáleném pouhých 17 km, můžete vyzkoušet maďarské termální prameny. Pokud znáte jen přímořskou tvář Chorvatska, doporučujeme navštívit Regionální park Mura-Drava, nacházející se pouhých 5 km od Lendavy, kde se chorvatská krajina ukáže v úplně jiném světle.

Lendavská termální voda je výjimečná svou bohatostí na parafín, který ji zbarvuje do zelena. Parafín je známý pro své příznivé účinky na pokožku a je často využíván k léčení různých kožních problémů. Tato voda, s teplotou 62 °C, se používá k léčbě revmatismu, gynekologických obtíží, kloubních problémů, metabolických onemocnění, nervových poruch a podporuje hojení popálenin.

Lázeňský komplex Terme Lendava má rozlohu téměř 2 000 m² a zahrnuje venkovní i vnitřní areál s bazény naplněnými unikátní parafínovou vodou. Relaxovat a užívat si vodních radovánek lze v bazénu uvnitř (32–34 °C), rekreačním bazénu (30-32 °C), bazénku s přírodním gejzírem (36–38 °C), velkém venkovním plaveckém bazénu se skluzavkami (26–29 °C) a přírodním venkovním bazénu (36–38 °C). Pro děti jsou k dispozici krytý dětský bazén (28–32 °C) a venkovní dětský bazén (26–29 °C). Kromě toho zde najdete vodopády, masážní trysky, rychlou řeku, tobogány a další vodní atrakce. Pro zahřátí je k dispozici saunový svět s finskou, infra a parní saunou. Pro hlubší relaxaci si můžete dopřát masáže a další léčebné procedury.

Napsat komentář