Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobní ověření: Recenze pobytu s výlety a wellness v Termal Hotelu Mesteri v Maďarsku

Cestování

Osobní ověření: Recenze pobytu s výlety a wellness v Termal Hotelu Mesteri v Maďarsku

Vydejte se s Anetou, členkou našeho Travelking týmu, do Maďarska, konkrétně do Termal Hotelu Mesteri. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu

  • Termín pobytu: 9.9.2022 – 11.9.2022
  • Ubytování: Termal Hotelu Mesteri
  • Lokalita: Sárvár
  • Cestovali jsme: S partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Maďarsko: Relaxace v moderním Termal Hotelu Mesteri+ přímo propojeném s termálními lázněmi a polopenzí

Video z pobytu

Na cestě do Maďarska

Vyrazili jsme autem z Olomouce, projíždějíce českou dálnici s celoroční dálniční známkou. Pokračovali jsme přes Slovensko a Rakousko až do Maďarska, vyhýbajíce se zahraničním dálničním známkám během víkendového pobytu. Celá cesta trvala asi 5 hodin. Příště uvažujeme o nákupu slovenské dálniční známky za 10 EUR, ale na území Maďarska je většina cesty k hotelu po okresních silnicích, takže dálniční známka není nezbytná.

Ohledně parkování

Přímo u hotelu jsme měli k dispozici venkovní a nehlídané parkoviště s dostatkem volných míst. Nemuseli jsme se obávat, že nenajdeme místo. Rezervace parkování předem není nutná a není spojena s žádnými dodatečnými náklady.

Ubytování

Termal Hotel Mesteri leží na okraji města Mesteri, kde panuje klid a je mnoho zeleně. Hotel jsme snadno našli pomocí navigace a po cestě jsme míjeli několik cedulí, které nás spolehlivě navedly na místo.

S naším pokojem jsme byli nadmíru spokojeni. Jednalo se o velký rohový pokoj. Za vchodovými dveřmi byla chodbička se zrcadlem a skříní. Z chodbičky se dalo jít přímo do ložnice nebo do krásné mramorové koupelny se sprchovým koutem, umyvadlem, fénem, topením, odkládacím prostorem na ručníky a toaletou. V ložnici byla 2 křesílka, malý gauč a za rohem manželská postel. Naproti posteli byl velký stůl, mini lednička a nad stolem televize. Nechyběla klimatizace a ventilátor. Pokoj byl bez balkonu, ale tu byla 2 velká okna. Místnost byla laděna do hnědé a modré barvy a moc se nám v ní líbilo.

Osobní ověření: Recenze pobytu s výlety a wellness v Termal Hotelu Mesteri v Maďarsku

Jak jsme se najedli v ubytování?

Naše pobytový balíček obsahoval polopenzi s bufetovými snídaněmi a večeřemi. Na snídani byly nabízeny vajíčka, párky, salámy, šunky, sýry, másla, zelenina a ovoce. Z sladkostí byly k dispozici vafle, cereálie a různé druhy marmelád. K pití bylo dostupných 3 druhy džusů, káva a čaj.

Večeře zahrnovala polévku a tři hlavní jídla s minimálně dvěma přílohami. Nabídka zahrnovala smažený květák, masovou směs, zapečené kuřecí prso s broskví a sýrem, játra na cibulce, zapečený vepřový plátek, smažené žampiony a různé druhy brambor a rýže. Na závěr byly k dispozici moučníky, domácí bábovky a čokoládový řez. Jídlo bylo dostupné v hojné míře a chutnalo vynikajícě, což nás potěšilo.

Jak jsme si pochutnali v okolí?

Sobotní oběd jsme si dali přímo v areálu lázní. Byla tu jedna restaurace a za ní bufet s rychlým občerstvením. Chtěli jsme co nejvíce času strávit v termálních lázních, proto jsme se tentokrát nevydávali do žádné restaurace mimo lázeňský komplex. Zamířili jsme k bufetu, kde jsme si dali langoš, hamburger a místní čepované pivo. Později nás ještě honila mlsná, což jsme vyřešili ve venkovní části areálu dali zmrzlinu.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel je propojen s termálními lázněmi. Lázně se dělí na vnitřní část s jedním velkým bazénem a venkovní část s několika bazény. První z nich byl propojen s budovou, takže do něj šlo vstoupit uvnitř. Tento bazén byl kulatý s ostrůvkem uprostřed a celý pod střechou. Druhý bazén byl obrovský a rozdělený na 2 části. V jedné byla teplota vody 32–34 °C, ve druhé půlce byla voda nejteplejší (až 38 °C). Tento bazén byl částečně zastřešen, což bylo užitečné během deště. Naproti byl bazén pro malé děti, který byl během našeho pobytu vypuštěný. Nejdál od hotelu byl poslední bazén pro dospělé, který bohužel také nebyl v provozu. Venkovní areál byl obklopen zelení se spoustou laviček a možností zapůjčení lehátek. Vnitřní prostor nabízel saunu a masáže, které se daly za příplatek objednat.

Výběr výletních destinací

  • Sopečný Park Kemenes – 6,5 km od hotelu je vyhaslá sopka s muzeem vulkanologie.
  • Zámek Esterházy – rokokový palác s 18. století zahradou postavený pro prince Mikuláše Esterházyho.

Hodnocení pobytu v Termal Hotel Mesteri

“Naše první termální dovolená byla skvělá. Pokoj byl prostorný a dobře vybavený. V lázních jsme si užili léčivou vodu ve venkovních bazénech obklopených zelení. Strava v hotelu byla vynikající a personál velmi milý. Jedinou nevýhodou byla absence anglicky mluvícího personálu na recepci, ale nakonec jsme se domluvili. 🙂 Pobyt v Termal Hotelu Mesteri doporučuji všem generacím, ať už jde o léčebné účely nebo jen relaxaci v teplé vodě během chladnějšího počasí.”

👍 Aneta, členka týmu Travelking, osobně prověřila Hotel Termal Hotel Mesteri a s klidným srdcem ho doporučuje. Další prověřené hotely najdete zde.

Napsat komentář