Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Kolonáda

Kultura

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Kolonáda

Vydejte se s Nikodemem, členem našeho Travelking týmu do Karlových Varů, konkrétně do Hotelu Kolonáda. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 12.7.2023 – 14.7.2023
 • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Kolonáda
 • Lokalita ubytování: Karlovy Vary
 • Cestoval jsem: S partnerkou
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Karlovy Vary přímo v centru: Hotel Kolonáda s polopenzí, neomezeným wellness s bazénem a 2 procedurami

Kam a jak jsme jeli?

V českých lázeňských městech jsem nikdy nebyl, tak pobyt v Karlových Varech byl pro mě premiérou. S partnerkou jsme vyrazili autem z polského města Bystrzyca Kłodzka, asi 25 km od hranic s Českem. Před cestou jsem koupil online českou dálniční známku, tak jsme se bez obav mohli za Hradcem Králové napojit na dálnici a pokračovali až za Prahu. Celkově jsme trasu o délce zhruba 330 km ujeli za 4 hodiny.

Jak to bylo s parkováním?

Hotel Kolonáda se nachází přímo u karlovarských kolonád. Exkluzivní poloze oceňuji možnost parkování na placeném parkovišti pouhých 150 m od hotelu. Jedná se o menší venkovní parkoviště chráněné bránou na kód, které využívají i jiné hotely, takže doporučuji rezervovat místo předem. Autem jsme nejprve přijeli před hotel, kde jsme vyložili zavazadla, a poté jsme přeparkovali na placené místo. Cena parkování činila 500 Kč za noc, kterou jsme zaplatili při příjezdu na recepci.

Kde jsme se ubytovali?

Hlavní výhodou hotelu je jeho poloha v lázeňském srdci Karlových Varů – v blízkosti Mlýnské kolonády u řeky Teplá. Pro lázeňskou procházku stačí přejít most a projít Mlýnskou, Zámeckou a Tržní kolonádou až na Vřídelní kolonádu, kde tryská slavný pramen Vřídlo 12 metrů nad zemí. Hotel je také v dosahu dalších karlovarských atrakcí a přírodních krás. V okolí najdete mnoho kaváren, barů a restaurací s různými světovými specialitami.

Ubytováni jsme byli ve dvoulůžkovém pokoji v prvním patře budovy. Byl to klasicky vybavený hotelový pokoj, který byl čistý, dobře udržovaný a k našemu pohodlí nám v něm vůbec nic nescházelo. V předsíni pokoje byla velká šatní skříň, zrcadlo a věšáky. Samotnému pokoji vévodila velká manželská postel s nočními stolky a dále v něm byl stolek se židlí, komoda a plochá televize. Díky velkým oknům, ze kterých byl pěkný výhled na kolonády, bylo v pokoji hodně světla. V nedávno zrekonstruované koupelně byl sprchový kout, velké umyvadlo a sada kvalitní kosmetiky. Pro každého z nás byla k dispozici sada ručníků a milým překvapením po příchodu byla čokoláda na polštářích.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s neomezeným wellness v Hotelu Kolonáda

Náš pobytový balíček zahrnoval polopenzi v elegantní restauraci v přízemí hotelu. Snídaně byly skvělým startem dne. Na švédských stolech byly různé teplé i studené pokrmy: míchaná vajíčka, klobásky, slaninka, sýry, uzeniny, palačinky, cereálie, jogurty, čerstvé pečivo, ovoce a zelenina. Zaujalo mě, že nabídka zahrnovala i guláš a sladké pirohy s tvarohem. K pití byla k dispozici káva, čaj, ovocné džusy a voda.

Večeře měla částečně bufetovou a částečně servírovanou formu. Po celou dobu jsme si mohli dopřát pokrmy ze švédských stolů, na kterých byla polévka, saláty, pomazánky, placičky, dezerty a čerstvé ovoce. Mile mě překvapila možnost zmrzliny. Hlavní chod byl servírovaný. Doporučuji se vždy den předem zeptat obsluhy, co bude podáváno, a v případě, že by nevyhovovalo, si domluvit alternativu. K večeři bylo možné dát si čaj, kávu, vodu a džusy. Za příplatek jsme si mohli objednat pivo, víno a další nápoje. Všechny pokrmy, které jsem ochutnal, byly lahodné a skvěle připravené. Obsluha byla milá, bufet neustále doplňovali a udržovali prostor čistý. Hotelová restaurace a bar byly mimo časy snídaní a večeří otevřené po celý den, a bylo možné si objednávat jídlo a pití ze standardního menu.

Jak jsme se najedli v okolí?

Dovolenou si rád osladím, tak jsme vyzkoušeli legendární zákusky v kavárně Grandhotelu Pupp. Objednali jsme cappuccino a oba dorty – pusinkový a mrkvový. Káva i zákusky byly skvělé, a doporučil bych tuto slavnou kavárnu všem návštěvníkům Karlových Varů. Pro ty, kteří chtějí zpříjemnit pobyt koktejlem nebo něčím ostřejším, je skvělá volba Bali Coffee Bar. Tento podnik nabízí skvělou atmosféru a široký výběr jídel a nápojů za přívětivé ceny.

Jaké bylo wellness centrum v hotelu?

Lázeňský pobyt bez řádné relaxace není úplný. Náš hotel nabízí prostorné wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Během našeho pobytu jsme si užili krásné letní počasí, trávili jsme čas venku a po večeři jsme si našli chvíli na odpočinek. Nejprve jsme si zaplavali v bazénu, který měl délku zhruba 8 metrů, a následně jsme vyzkoušeli vířivku. Měli jsme štěstí, že jsme ve wellness byli sami, takže jsme si relaxovali v soukromí. Kromě toho hotel nabízí různé procedury jako masáže, koupele a zábaly, které jsme však nevyužili. Raději jsme se vydali do hotelové posilovny, kde jsou k dispozici různé posilovací a cardio stroje. Tato nabídka osloví i ty, kteří preferují aktivní dovolenou.

Kam na výlet?

Při plánování pobytu v Karlových Varech vám vřele doporučuji pořídit si turistickou kartu Karlovy Vary Region Card. Tato karta umožňuje bezplatný nebo zlevněný vstup do 90 atrakcí v celém regionu. Cena karty se odvíjí od délky platnosti a pohybuje se mezi 450–1 100 Kč. K dispozici jsou také rodinné karty, vhodné pro cestování s dětmi. Nejlepšími atrakcemi, kde je vstup zdarma s touto kartou, jsou:

 • V Muzeu Becherovky se ponoříte do historie slavného českého likéru, který se v Karlových Varech vyrábí již přes 200 let. V expozici naleznete různé předměty, historické lahve, interaktivní prvky a virtuální realitu. Na závěr prohlídky je možné ochutnat různé druhy Becherovky a zakoupit si památeční předměty.
 • Zajímavou zkušeností je exkurze do podzemí Vřídelní kolonády, kde získáte informace o karlovarských termálních pramenech a uvidíte proces vzniku suvenýrů pod vlivem minerální vody.
 • Mně osobně se nejvíce líbila návštěva Karlovarského muzea Moser & Glassworks, kde jsme viděli výrobu skleněných předmětů. Pokud se vám tento zážitek zalíbí, můžete navštívit i porcelánku Thun 1794 v nedaleké obci Nová Role.
 • Zhruba 15 km od centra Karlových Varů se na skále nad řekou nachází nádherný hrad Loket. Prohlídka hradu zahrnuje několik expozic, včetně muzea tortury. Z hradeb je krásný výhled do okolí a po prohlídce se můžete občerstvit v hradní kavárně v historických prostorech.
 • S turistickou kartou je zdarma i jízda lanovkou na vrch Diana, přímo nad centrem s promenádami. Na vrcholu můžete navštívit rozhlednu Diana s krásným výhledem. Procházka na kopec po turistické trase zabere asi 20 minut.
 • Na vrcholu Diana můžete navštívit Motýlí dům Papilonia. Poprvé jsem zde byl a procházka mezi nádhernými létajícími motýly byla nezapomenutelná.
 • Vánoční dům potěší děti i milovníky vánočních svátků. Celoročně zde naleznete pestrou expozici s vánoční atmosférou a muzeum medvídků.

Závěrečné hodnocení Hotelu Kolonáda

“Karlovy Vary navštívil poprvé a doufám, že ne naposledy. Pobyt s partnerkou strávili jsme v Hotelu Kolonáda, skvělá volba! Hotel nachází se přímo v lázeňském centru, blízko na kolonády i další atraktivní výletní cíle. Pokoj prostorný, vybavený vším pro pohodlí. Výběr pokrmů na snídaních i večeřích opravdu bohatý, zahrnoval i netradiční speciality. Celkově si na polopenzi velmi pochutnali jsme. Hotel vlastní wellness centrum s bazénem, vířivkou a saunou, kde krásně odpočinuli jsme po aktivně stráveném dni na výletech. Ať na pobyt vydáte se v jakémkoliv období, doporučuji pořídit si turistickou kartu Karlovy Vary Region Card. S ní mít budete vstupné na spoustu atrakcí zdarma, tak pobyt užijete na maximum stejně jako my.”

👍 Pobyt v Hotelu Kolonáda ověřen osobně Nikodemem, členem týmu Travelking, a návštěvu může klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si prohlédnout zde.

Napsat komentář