Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte to NEJ z Česka: 7 NEJpohádkovějších míst nejen pro děti

Hotely

Objevte to NEJ z Česka: 7 NEJpohádkovějších míst nejen pro děti

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, aby to bavilo i vaše děti? Připravili jsme seznam nejpohádkovějších míst v Česku. Vydejte se s dětmi do pohádkového světa, westernového městečka nebo perníkové chaloupky.

Pohádky nejsou jen pro děti! Inspirujte se našimi tipy na pohádková místa v Česku a přesvědčte se, že zábavu si zde užije celá rodina!

1. Peklo Čertovina

Peklo Čertovina, nedaleko Hlinska, je úctyhodná stavba s 5 patry v podzemí, dosahující hloubky až 12 metrů a výšky 8 metrů nad zemí. Do hloubky pěti pater pod zemí vás provedou autentičtí čerti pomocí hravých programů. Během programů navštívíte čertí školu, trapírnu, ochutnáte drink od nejkrásnější čertice, projdete chodbičkou sedmi smrtelných hříchů a dozvíte se, jak to dopadne s vaší hříšnou duší, zda zůstanete s čerty nebo se vrátíte na povrch zemský. Nezapomeňte navštívit pekelný šenk v přízemí na povrchu zemském, kde si pochutnáte na lahodných dobrotách ze staročeské kuchyně.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 9:00 – 19:00 hodin

Vstupné

 • Dospělý vstup: 450 Kč, děti do 150 cm: 370 Kč, děti do 3 let: zdarma.

Zde jsou tipy na ubytování, abyste měli krásnou dovolenou.

2. Šikland

Šikland je komplex zábavních areálů s rozsáhlou nabídkou služeb a zábavy. Největším areálem v Šiklandu, poblíž vesnice Zvole nad Pernštejnem, je Šiklův mlýn s prvním westernovým městečkem v České republice a 3 kilometry od Šiklova mlýna je strašidelný zámek Draxmoor. V Šiklově mlýně čeká návštěvníky celodenní program ve westernovém městečku, relaxace na koupališti, zvířata v zooparku a další atrakce. V zámeckých komnatách můžete navštívit tři patra s fantastickou expozicí, 3D kino, strašidelný výtah a zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách, soškami pohádkových postaviček a skákacím hradem.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • Otevřeno nonstop.
 • Program každý den, mimo pondělí.

Vstupné

 • Vstupné pro dospělého v závislosti na dni v týdnu stojí 310 – 365 Kč, pro děti a studenty 150 – 280 Kč, děti do 100 cm zdarma.

Podívejte se na tipy na ubytování, abyste měli vše blízko.

TIP:

Ubytujte se přímo v Šiklandu a mějte v ceně většinu atrakcí!

Vysočina: Léto plné zážitků v Resortu Šikland se snídaní, neomezeným vstupem do Šiklova mlýna + koupaliště

3. Rumcajsova ševcovna

Navštivte v Jičíně Rumcajsovu ševcovnu z dob, kdy ještě nebyl loupežníkem, ale počestným jičínským ševcem. V příbytku najdete Manku i Cipíska, Rumcajsovu pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu ZOO, občerstvení a další atrakce. Expozice je zároveň vzpomínkou na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře, jehož ilustrace zdobí část ševcovny. Ševcovnu najdete směrem od Valdické brány dolů, v uličce Pod Koštofrankem. V turistické sezóně zavítejte na Dvorkovou slavnost za hudbou a štrúdlem.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 18:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné pro dospělého: 30 Kč, pro děti a studenty: 20 Kč, děti do 3 let zdarma.

Pro tipy ohledně ubytování se podívejte na Podlesíčko.

Objevte to NEJ z Česka: 7 NEJpohádkovějších míst nejen pro děti

4. Pohádková vesnička Podlesíčko

Dopřejte dětem neopakovatelný zážitek a ubytujte se v pohádkové chaloupce ve vesničce Podlesíčko, za hotelovým resortem Podlesí. Ubytování je ve stylové chaloupce pro 4 osoby s kompletní výbavou a malou terasou nebo zahrádkou. Ve vesničce na vás čeká pohádkový program s doprovodem pohádkových bytostí, včetně oblíbených postav, jako je domeček se sedmi trpaslíky a Sněhurkou, Rákosníčkův domeček s doškovou střechou, pravý mlýn s mlýnským kolem, domeček neposedného Budulínka, chaloupka Karkulky i s vlkem, vykotlaný pařez Křemílka a Vochomůrky a pohádkový domek Rumcajse a jeho rodinky.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 18:00 hodin

Vstupné

 • Dospělý: 120 Kč, Děti a studenti: 60 Kč, Děti do 3 let zdarma.

Pro tipy na ubytování se podívejte, abyste měli ideální pobyt.

5. Pohádková kovárna Selibov

Vstupte do starobylé kovárny v Selibově, nacházející se na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. Vydejte se na dobrodružnou cestu pohádkami, nasaďte si korunku, věneček nebo plášť a staňte se princeznou, vílou nebo králem. Projdete kolem draka hlídajícího princeznu, zažijete pravé peklo s čerty, navštívíte tajuplný les s Karkulkou a vlkem, potkáte skřítka Šumavouse i Hejkala. Ve slavnostní čertovské komnatě uvidíte kováře kovajícího čertovská kopýtka. V kreativní dílně si vymodelujete nebo namalujete pohádkovou postavu, posedíte u dvanácti měsíčků a ochutnáte pravou pohádkovou jahůdku. Nakonec si v jabloňovém chrámu utrhnete zlaté jablko a při odchodu zazvoníte na zvoneček pro štěstí.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • PO-NE: 10:00 – 17:00 hodin

Vstupné

 • Vstupné: 85 Kč, děti do 2 let zdarma.

Podívejte se na tipy na ubytování, ať máte všechno blízko.

6. Perníková chaloupka

Perníková chaloupka z Pardubic, původně lovecký zámeček z roku 1882, dnes láká na chutný perníček a nabízí zážitky pro malé i velké. Dozvíte se o historii pardubického perníku, prohlédnete si výstavu perníků, poslechnete pohádku a navštívíte strašidelný pohádkový les. Zažijete, jaké to bylo, když se Jeníček s Mařenkou ztratili. Vychutnáte si Medové zážitky z Perníkové chaloupky a nahlédnete do výroby staročeských dekorativních perníků. V chaloupce najdete Úřad vlády Perníkového hejtmanství, Muzeum perníku a pohádek a další atrakce pro děti i dospělé.

Otevírací doba v letní sezóně:

 • Království perníku není otevřeno trvale, ale začíná půl hodiny před zahájením klubového programu.

Vstup

 • Vstupné je 80 Kč.

Podívejte se na tipy pro ubytování, abyste měli k dispozici skvělou volbu.

7. Pohádková stezka Po stopách Popelky na Švihově

Nedaleko hradu Švihov na Šumavě, najdete pohádkovou stezku Popelky. Začíná na Švihově a navštívíte místa z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Projdete se po nádvoří hradu, kde filmová Popelka bydlela se svoji macechou a nevlastní dcerou Dorou, a navštívíte konírnu, kde měla ustájeného koně Juráška. Stezka vás zavede do sadu, kde Popelka chovala svoji sovu Rozárku a kde také rozlouskávala oříšky. Nakonec se ocitnete u rybníka, do kterého se převrhla Popelčina macecha i s kočárem. Celá trasa měří 9 kilometrů.

Vstupné

 • Vstupné je zdarma.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, ať to máte do pohádky opravdu kousek.

Napsat komentář