Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Vysokých Taurách v Hotelu Wasserfall

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Vysokých Taurách v Hotelu Wasserfall

Vydejte se s Kristy, členkou našeho Travelking týmu, do rakouského Národního parku Vysoké Taury, konkrétně do Hotelu Wasserfall. Jaká byla cesta, ubytování, strava? A jaké skvělé výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 6.5.2022 – 8.5.2022
  • Ubytován jsem byl v: Hotelu Wasserfall
  • Lokalita ubytování: Vysoké Taury
  • Cestovala jsem: S partnerem
  • Doprava: Autem

Vysoké Taury v Hotelu Wasserfall s polopenzí, neomezeným wellness, bazénem a grilováním + slevová karta

Kam a jak jsme jeli?

Hotel Wasserfall se nachází ve vesnici Zeller-Fusch v rakouském Národním parku Vysoké Taury. Potěšilo mě, že i přes horskou polohu je snadno dostupný. S přítelem jsme vyjeli z Brna a většinu cesty jsme ujeli po dálnici. Poslední úsek k hotelu vede po standardní silnici. Celkově nám cesta autem zabrala necelých 5 hodin. Pokud pojedete stejnou trasou přes Salzburg, doporučuji zastavit u malebného jezera Mondsee. Okolo jezera vede krásný park s promenádou, ideální místo na krátkou procházku a obdivování výhledů.

Jak to bylo s parkováním?

Auto jsme zaparkovali přímo u hotelu. Venkovní parkování bylo zahrnuto v ceně pobytu a nemuseli jsme ho předem rezervovat, bylo dostatek volných míst.

Kde jsme byli ubytováni?

Nádherné okolí obklopuje Hotel Wasserfall ležící v údolí mezi horami, nedaleko nejvyšší rakouské hory Grossglockneru. Bohužel, pršelo téměř celou dobu a hory zůstávaly skryté v mlze. Nicméně, občasné pročištění poskytlo úžasný výhled. Za hezkého počasí musí být opravdu úžasné. Lokalita je ideální pro turistiku s mnoha trasami pro turisty i cyklisty. Hotel získal své jméno podle nedalekých krásných vodopádů, k nimž se dá podniknout pěkná procházka.

Ubytování bylo rodinné, což nám vyhovovalo. Měli jsme dvoulůžkový pokoj, který byl čistý a uklizený. Vybavení bylo základní, ale dostačující – postel, stůl, křesílko a velká skříň. V pokoji byla i televize, ale jsme ji nezapnuli. Koupelna byla zrekonstruovaná, moderní a čistá. Milá pozornost po dlouhé cestě byly dvě mini čokoládky Milka, které nás čekaly na nočních stolcích.

Jak jsme se najedli?

Během našeho pobytu jsme měli polopenzi, což zahrnovalo bufetové snídaně a tříchodové večeře s salátovým barem. Musím přiznat, že jsme se z pobytu vrátili přesycení. Jídlo bylo vynikající, takže by bylo škoda neochutnat od všeho aspoň trochu. Na bufetových snídaních byla nabídka klasická, ale obohacená o drobnosti, které nás potěšily. Mezi sladká jídla bylo možné přidat oříšky a semínka, zatímco slané varianty obsahovaly skvělé domácí pomazánky. Pečivo bylo čerstvé, křupavé a chutné, stejně jako všechno ostatní. Vynikající byla i domácí bublanina s třešněmi. Jako milovníci kávy jsme ocenili automatický kávovar, kde si každý mohl udělat kávu podle svého gusta.

K večeři jsme si vybírali jídlo z jídelního lístku. Celkově byly k večeři vždy tři chody, takže jsme měli co dělat, abychom všechno snědli. Jídlo bylo opravdu hojné, takže jsme se většinou podělili o salát a dezert. Přítel ochutnal holandský a vídeňský řízek, každý den s jinou přílohou, a oba byly výborné a obrovské. Já jsem si dala těstoviny se smetanovou houbovou omáčkou a jelení guláš. Chuťově bylo vše vynikající, s výjimkou tuhého masa v guláši. Jinak ale nemáme žádné připomínky. Dezert jsme si nevybírali, byl jeden stejný pro všechny. Pobavilo nás, když nás (už plné) obsluha zeptala, zda si dáme „pie“ (koláč). My jsme řekli, že si malý koláč zvládneme, a přinesli nám obrovský klín smetanovo-citrusového dortu. Ale nelitovali jsme, byl vynikající! Jinak jsme se v restauraci cítili příjemně, byla zařízená v alpském stylu a všude kolem na nás koukali vycpaní svišti.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu v rakouských Vysokých Taurách v Hotelu Wasserfall

Jak jsme se najedli v okolí?

Mimo hotel jsme se nevydávali na jídlo, polopenze nám plně vyhovovala.

Kam se vydat na výlet?

Kvůli počasí jsme nemohli podniknout žádnou velkou túru, ale okolí nabízelo dostatek aktivit. Výhodou byla slevová karta SommerCard, kterou jsme dostali, a díky níž jsme měli přístup k mnoha atrakcím zdarma nebo se slevou. Z našeho zážitku rozhodně doporučujeme:

Grossglocknerská vysokohorská silnice – s SommerCard máte vstup zdarma, což vám ušetří peníze. Během jízdy si můžete užívat nádherné výhledy na okolní hory včetně Grossglockneru, a to i bez nutnosti dlouhých pěších výstupů. Počítejte s tím, že cesta i s prohlídkami může trvat až dvě hodiny, takže si na to rezervujte dostatek času a vychutnejte si to. Největší radost jsme měli z toho, že jsme nahoře zahlédli živé sviště! ❤️

Krimmelské vodopády – obrovské vodopády asi hodinu cesty autem od Fuschu. Dá se udělat i delší výstup, až k hornímu vodopádu, ale protože pršelo, šli jsme si prohlédnout pouze ten spodní. Se SommerCard máte vstup zdarma.

Vodní centrum v Krimmlu – nachází se hned u vodopádů a i zde je se SommerCard vstup zdarma. Centrum má vnitřní a venkovní část, přičemž ta vnitřní je interaktivní muzeum a ta venkovní vodní „hřiště“, kde si můžete vyzkoušet různé triky a hry s vodou. Pobaví se tu děti i dospělí – nás to bavilo, a to jsme tam šli v dešti! 🙂

Soutěska Sigmund Thun Klamm a jezero Klammsee – kousek za Kaprunem je jezero a soutěska, kterou určitě stojí za to si projít. Nad jezerem je perfektní vyhlídka, odkud se dají pořídit nádherné fotky.

Hrad Kaprun – krásný, ale opomíjený hrad nad městečkem Kaprun.

Jezero Zell am See – turisticky oblíbená destinace. Mimo sezonu zde však není mnoho aktivit, doporučujeme pouze procházku kolem jezera.

Gerlos Alpenstrasse – horská silnice od Krimmelských vodopádů. Bohužel jsme neměli štěstí na výhledy kvůli dešti a mlze, ale stojí za to.

Hodnocení pobytu v Hotelu Wasserfall

“Pobyt přes špatné počasí užili. Personál hotelu byl milý a veselý. Snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno v balíčku nám nabídli a nemuseli jsme si vyptávat. Pokoj byl dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón, který bychom si ale asi mnohem více užili v hezkém počasí. Největší pecka byla strava – jsme pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro nemohli sníst. Z balíčku jsme využili slevovou kartu Nationalpark Sommercard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse, s úžasnými výhledy a velkou šancí potkat sviště! 🙂 .”

👍 Pobyt v Hotelu Wasserfall byl ověřen Kristýnou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář