Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Objevte to NEJ ze Slovenska: 8 nejlepších lázní, kde se budete cítit jako znovuzrození

Hotely

Objevte to NEJ ze Slovenska: 8 nejlepších lázní, kde se budete cítit jako znovuzrození

Objevte bohatství Slovenska v termální vodě, která léčí. Vybrali jsme pro vás 8 nejlepších Slovenských lázní, kde pocítíte blahodárné účinky minerální vody naplno.

Lázně na Slovensku si získávají stále větší popularitu. A není se čemu divit – vysoká úroveň služeb, krásná příroda i blízkost z Česka činí Slovensko ideální destinací pro odpočinkovou dovolenou.

1. Lázně Piešťany

Elegantní lázně u břehu řeky Váh jsou známé díky unikátnímu léčebnému bahnu a více než 200leté tradici. Není se čemu divit, Lázně Piešťany si vysloužily uznání pro moderní léčebné metody, které nemají konkurenci v Evropě ani ve světě. Přijďte vyzkoušet blahodárné účinky termální minerální vody (teplota 67-69 °C) s obsahem síry v různých formách. Místní voda a hlavně sirné bahno jsou nezaměnitelnými pomocníky při léčbě onemocnění pohybového ústrojí, revmatismu či nervových onemocnění. Dopřejte si unikátní bahenní zábaly ve formě tzv. bažin, ale i některé z více než 60 procedur, jako jsou například zrcadliště, masáže či léčba teplem.

Relaxace po procedurách nekončí – Lázně Piešťany nabízí nespočet možností zábavy i kulturního vyžití. Prohlédněte si termální jezírka na Lázeňském ostrově, projděte se po kolonádovém mostě a zastavte se u symbolu Piešťan – slavné sochy lamače berlí. Navštívit můžete i Balneologické muzeum, během procházky romantickými parky zavítejte do Domu umění Piešťany, kde se konají koncerty, divadelní představení i festivaly. Pokud ale nedáte dopustit na aktivní odpočinek, užijte si zábavu na termálním koupališti Eva nebo si zahrajte tenis, golf či volejbal na jednom z hřišť. Městem prochází okouzlující turistická trasa a cyklotrasa, díky kterým poznáte Piešťany ve své plné kráse.

Zkuste se podívat na doporučení pro ubytování, abyste měli nejlepší lázně na Slovensku doslova po ruce.

2. Trenčianske Teplice

Za nevšedním zážitkem a relaxací zamiřte do nejvyhledávanějších lázní v Trenčianských Teplicích. Objevíte zde 6 bazénů termální vody s obsahem síry a unikátní vanové lázně Hammam, vystavěné v orientálním stylu, kde si užijete masáže a relaxaci pod třemi zasklenými kopulemi, arkádami s ornamenty a u mramorové fontány. Účinky místní sířené vody a minerálního bahna ocení návštěvníci s problémy pohybového ústrojí, revmatici i trpící nervovými, kožními či gynekologickými problémy. Zkušený personál poskytuje zábaly, obklady a masáže, a termální voda je vhodná i k pitné kúře. Odpočinek v nezapomenutelném prostředí však přijde vhod každému.

Jak se pravé turecké lázně dostaly do Trenčianských Teplic? Během světové výstavy v Paříži se návrh lázní pro egyptského vladaře natolik zalíbil tehdejší majitelce lázní Ifigénii d’Harcourt, že se rozhodla požádat vladaře o povolení výstavby kopie hammamu v Trenčianských Teplicích. Egyptský panovník nejen vyhověl této žádosti, ale dokonce poslal svého dvorního architekta na Slovensko, aby na výstavbu lázní osobně dohlížel.

Po blahodárných procedurách navštivte centrum Trenčianských Teplic a objevte jeho bohatý kulturní život. Při procházkách romantickým anglickým parkem se můžete zastavit na některém z mnoha festivalů, které se v lázeňském městě konají. Mezi nejznámější patří Hudební léto, nejstarší mezinárodní festival komorní hudby ve střední Evropě, a International Film Festival Trenčianske Teplice, uznávaný po celém světě. Součástí je také udělování ceny Hercova mise, kdy je jméno oceněného herce zaznamenáno na Mostě slávy před stejnojmenným hotelem. Během své existence tento festival navštívili i osobnosti jako Franco Nero, Ornella Muti a Jean-Paul Belmondo.

Podívejte se na tipy ubytování, abyste měli blízko k nejlepším lázním na Slovensku.

NÁŠ TIP:

Trenčianske Teplice: Hotel Most Slávy s wellness, lázeňským bazénem a polopenzí + masáž

3. Lázně Turčianske Teplice

Lázně v Turčianských Teplicích navštěvovali panovníci a šlechtici jako císař Maxmilián Habsburský a král Zikmund Lucemburský. Místní léčivá voda vrátila krásu hraběnce Marii Sečianské, kterou muži nazývali Muránská Venuše. Nechte se rozmazlovat místní termální vodou, která vyvěrá až ze 7 pramenů. Tato voda se využívá na léčbu pohybového, trávicího ústrojí, kůže, urologických a ženských problémů. Působí i pokud toužíte po obnově energie a mladistvé kráse. Působení v termálních bazénech, pitné kúře nebo vodoléčbě. Nabídka procedur zahrnuje bahenní, rašelinové, parafínové zábaly, fyzioterapii a léčbu zlatem, která navrátí mládí, pomůže zregenerovat pokožku a prokrví ji. Součástí areálu je aquapark Spa & Aquaparku Turčianske Teplice s bazény léčivé vody, tobogány a Vitální svět.

Kulturní středisko města nabízí bohatý program mimo bazény. Můžete zavítat na divadelní představení, koncerty nebo jiná vystoupení. Lázeňský park s pitnými prameny a bizarními lavičkami nabízí relaxaci uprostřed zeleně a umělecká díla zde slouží k pobavení a potěšení pro vaše oči.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, abyste měli k nejlepším lázním na Slovensku skutečně blízko.

Objevte to NEJ ze Slovenska: 8 nejlepších lázní, kde se budete cítit jako znovuzrození

4. Lázně Aphrodite Rajecké Teplice

Termální lázně Aphrodite v Rajeckých Teplicích nabízí relaxaci ve stylových antických prostorách. Vnitřní i venkovní bazény s léčivou vodou teplou až 38 °C pozitivně působí na vaše zdraví díky iontům vápníku a hořčíku, které mají příznivý vliv při problémech pohybového ústrojí, na nervový systém a nemoci z povolání. Lázně v Rajeckých Teplicích navštěvují slovenské osobnosti, sportovci a dokonce i zahraniční fotbalisté. Pro odpočinek můžete navštívit balneo centrum a relaxovat u masáží, zábalů, elektroléčby, parafaga nebo při inhalacích. Saunový svět s orientálně laděnými interiéry nabízí arabskou, mentolovou nebo bylinnou saunu, solnou saunu, Kneippův chodník a tepidárium. K dispozici jsou také kosmetický salón, manikúra, pedikúra a saunové rituály.

Procházky lázeňským parkem v Rajeckých Teplicích jsou úžasné. Milovníci aktivní dovolené ocení okolní přírodu s turistickými a cyklostezkami, které vedou k nádherným vyhlídkám a hradu Lietava. V zimě můžete navštívit lyžařská střediska v okolí.

Zajímáte-li se, kde se ubytovat, abyste měli blízko k nejlepším lázním na Slovensku, podívejte se na naše tipy.

5. Lázně Dudince

Jih Slovenska láká návštěvníky koupáním v proslulé termální vodě s léčivými účinky. Lázně Dudince nabízejí ideální místo na odpočinek od každodenního stresu. Římští vojáci tu zanechali 32 kamenných bazénů vytesaných do travertinu. Dnes si můžete užít relaxaci na letním koupališti Dudinka s termální vodou, v lázních nebo vitálním světě Wellnea. V termální vodě s obsahem až 6 důležitých minerálních prvků si můžete dopřát léčbu pohybového aparátu, revmatických onemocnění, kardiovaskulárního systému či nemocí z povolání. Lázně však doporučujeme i v rámci odpočinku a prevence. Ve vitálním světě si můžete užít vířivý bazén a saunový svět. Můžete se také zúčastnit cvičení a vodní gymnastiky. Nabízejí také vodoléčbu, elektroléčbu, zábaly a různé druhy masáží. Mimo koupání si můžete procházet chodník zdraví, Fitpark nebo navštívit kavárnu Smaragd ’78 přímo v lázních.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, abyste k nejlepším lázním na Slovensku měli skutečně blízko.

6. Lázně Nimnica

Lázně Nimnica patří k nejmladším lázním na Slovensku, ale za ostatními nezaostávají. Historie Lázní Nimnica sahá do roku 1952, kdy při stavbě vodní nádrže dělníci objevili termální pramen. Brzy začali pociťovat úlevu od bolestí kloubů a svalů, což rozšířilo pověst o léčivé vodě. Její ozdravnou sílu potvrdili vědci, a tak v Nimnici vznikly další lázně. Dnes si můžete užít působení minerální vody s draslíkem, hořčíkem, chlorem, jódem, sodíkem a dalšími stopovými prvky, které pomáhají v léčbě pohybového ústrojí, trávicí, oběhové a dýchací soustavy. Pokud se chystáte do Nimnice za odpočinkem a rehabilitací, můžete si dopřát lázeňské procedury, koupání v bazénech či vířivkách a cvičení ve vodě pro posílení svalů a kloubů. V hlavní budově Balnea Grand se provádějí léčebné procedury, masáže, elektroléčba, inhalace, teploléčba a mnoho dalšího. Najdete zde také Medicínské wellness centrum, kde se můžete nechat rozmazlovat v bazénu s masážními tryskami, ve vířivkách či tropických sprchách. Relaxovat můžete i v sauně, kde se nabízí bylinná, parní, infra nebo finská sauna. Možností relaxace je v Nimnici mnoho.

Odpočinek za stěnami Balneo centra nekončí – zavítat zde můžete do solné jeskyně nebo tiché čítárny. S přáteli si poseďte v kavárně nebo navštivte Kursalon, který je vlastně bar s krbem, vyhlídkou, bowlingem i dětským koutkem. Zahrát si zde můžete také kulečník a stolní tenis. Za slunečného počasí se nechte zlákat na procházku tichým lesoparkem, vydat se můžete také na turistiku po vyznačených stezkách v okolí.

Podívejte se na tipy, kde se ubytovat, abyste k nejlepším lázním na Slovensku měli skutečně blízko.

7. Bardejovské lázně

Uprostřed nespoutané přírody východního Slovenska a významných kulturních památek objevíte další vzácný klenot – Bardejovské lázně. Na poměrně malém území zde vyvěrá až 10 termálních pramenů, které se díky svému složení pyšní jednou z nejvýznamnějších vod v Evropě. První zmínky o místních lázních pocházejí již z roku 1247, pro pravidelnou lázeňskou léčbu se využívají od 15. století až dodnes. Užít si tak můžete podobné rozmazlování a pohodlí, jaké zažívali významní návštěvníci jako Alexander I., Mária Lujza – manželka císaře Napoleona či císařovna Alžběta známá pod jménem Sissi. Procházka lázeňskou kolonádou vás přivede k pramenům s názvy Herkules, Alžběta, Klára či Napoleon. Všechny jsou pitné a pomáhají léčit žaludeční či dýchací problémy. Ještě lepší působení vody pocítíte, pokud se svěříte do péče terapeutů během lázní, inhalace, rehabilitačních cvičení, masáží či speciálních procedur jakými jsou teploléčba, lymfodrenáž či elektroléčba. Problémy oběhového ústrojí, dýchacích cest či fyzickou a psychickou vyčerpanost zaženete i ve Wellness a Vodním světě s relaxačním bazénem s tryskami, klidovým i dětským bazénem. V Saunovém světě se zase zdravě zapotíte v suché, inhalační či infrasauně, a také v páře. Na závěr se nezapomeňte zchladit procházkou po Kneippově chodníku a při ledovém kbelíku. Odpočiňte si na vyhřívaných lavicích tepidária a dopřejte si nealkoholický drink z baru přímo ve wellness.

Bardejovské lázně nechají zahálet na lehátku příliš dlouho. Procházejte se po krásném lázeňském prostředí, v jehož srdci leží kolonáda s prameny a lázeňský dům. Navštívit zde můžete Stávající muzejní apartmán věnován císařovny Sissi nebo se projděte po naučné stezce se stejnou tématikou. V letních měsících se vydejte na nedaleké letní koupaliště, zahrajte si tenis, pétanque, squash nebo navštivte solnou jeskyni.

8. Wellness centrum Aquamarin – Podhájska

Přestože Wellness centrum Aquamarin v Podhájské nepyšní pojmenováním „lázně“, kvalitou služeb a termální vodou s léčivými účinky mezi ně rozhodně patří. Obec ležící sotva 27 km od Nových Zámků proslavila hlavně její unikátní voda, která se složením a obsahem podobá té z Mrtvého moře. Její léčivé účinky pocítily už stovky návštěvníků, jež sužovaly problémy s dýcháním, kůží či bolesti kloubů a zad. Ať už hledáte podobnou pomoc i vy, nebo toužíte jen po troše odpočinku, zavítejte do nedávno otevřeného Wellness centra Aquamarin. Čekají vás tu dva venkovní bazény a vnitřní bazénový komplex s vířivkou, relaxačním bazénem, kde vás zmasírují vodní trysky, vodopád a unese divoká řeka. Děti se vyřádí v dětském bazénu, na skluzavkách či tobogánech. Součástí wellness centra je i Vitální svět s finskou a biosaunou, solnou či bylinkovou inhalací, kde nechybí ani osvěžení u ledopádu a ochlazovacím bazénu. Odpočinek završte zdřímnutím v tepidáriu nebo jednou z nabízených procedur či masáží.

Pokud hledáte kromě přínosů léčivé vody i stylové prostředí, navštivte Římské lázně v Podhájské. Stěny pokryté mozaikami, římské sloupy a sochy dodají relaxaci ve stylu antických božstev. Usaďte se do velkého sedacího bazénu s termální vodou teploty 33 – 38 °C, do vířivky nebo si dopřejte Kleopatřinu koupel. Nechybí ani Saunový svět, relaxační vanové lázně, masáže nebo zkrášlovací procedury, jakým by neodolala ani sama Kleopatra.

Zkontrolujte tipy na ubytování, abyste měli k nejlepším lázním na Slovensku skutečně blízko.

Napsat komentář