Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Karlových Varech v Park Spa Hotelu Sirius

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Karlových Varech v Park Spa Hotelu Sirius

Vydejte se s Fanni, členkou našeho Travelking týmu, do Karlových Varů, konkrétně do Park Spa Hotelu Sirius. Jaká byla cesta, ubytování, strava a wellness? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 26.6.2022 – 28.6.2022
  • Ubytování: Park Spa Hotelu Sirius
  • Lokalita: Karlovy Vary
  • Cestovali jsme s: Tatínkem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Karlovy Vary v Park Spa Hotelu Sirius s vstupem do Alžbětiných lázní a sauny + plná penze a 5 procedur

Cesta do Karlových Varů

Vydala jsem se do Karlových Varů, což bylo vždy mé tajné přání. Díky daleké vzdálenosti jsem je však nikdy nenavštívila. Ale teď jsem měla ideální příležitost. Tatínek slavil 27. 6. svátek, a tak jsem mu darovala víkend v Karlových Varech! Cestu jsme podnikli autem z maďarského Miškovce. Trasa měřila 860 km, a proto jsme vyrazili už ve čtvrtek a přenocovali jsme v Konopišti. Navštívili jsme nádherný zámecký park s pávy, jezerem a dokonce i medvědím příkopem. Další den jsme se zastavili v Praze, kde jsem naposledy byla jako malá dívka. Prohlédli jsme si všechny úchvatné památky a výhledy. Poté jsme pokračovali do Karlových Varů.

Během cesty jsme museli koupit 3 dálniční známky – českou, slovenskou a maďarskou. Každá stála zhruba stejně, 250 Kč (10 €).

Parkování:

U hotelu není možné parkování, protože se nachází přímo v lázeňské zóně v centru města a nemá vlastní garáž. Našli jsme volné parkovací místo v jedné z okolních ulic a do hotelu jsme pak došli pěšky.

Ubytování:

Najít hotel je snadné, obzvlášť s použitím GPS navigace, která nás zavedla přímo k němu. Park Spa Hotel Sirius se nachází asi 50 m od Sadové kolonády. Z hotelu je to doslova pár kroků do centra města a k břehům řeky Teplá, které jsou vhodné pro příjemné procházky. I přes centrální polohu hotelu večer nebyl žádný hluk, naopak panoval klid.

Po příchodu nás uvítala milá recepční s opravdu dobrou angličtinou a poskytla nám základní informace o hotelu, městě a lázeňských procedurách, které jsme měli objednané na další den.

Interiéry hotelu jsou luxusní. Velmi se mi líbil elegantní výtah, kterým jsme se vyvezli do 2. patra, kde se nacházel náš pokoj. Díky 4 obrovským oknům byl náš dvoulůžkový pokoj velmi světlý. Součástí byla vlastní koupelna, která byla tak velká, že bychom v ní mohli tančit. Na stole čekala mísa s ovocem a set na přípravu čaje. V pokoji byla také televize, šatní skříň s věšáky a trezorem, komoda, noční stolky, zrcadla a pohodlné postele. Na těch už byly připraveny župany, které jsme využili při wellness procedurách. V koupelně bylo kosmetické zrcátko, fén, věšáky, vana a sušák na prádlo. Každý dostal ručníky, sprchový gel, šampon a sklenici. Bylo praktické mít v koupelně tolik možností, kde pověsit ručník a župan, nebo kam dát usušit mokré plavky a oblečení.

Po ubytování jsme se vydali do nedalekého parku na kolonádě, kde bylo možné zakoupit víno, pivo či koktejly a relaxovat na lehátku s výhledem na krásnou kolonádu a zeleň. Večer s hudbou venku byl skvělý. Můj táta zmínil, jak Češi mají štěstí na dobré pivo.

Jak jsme jedli v ubytování?

V balíčku byla polopenze a v hotelové restauraci jsme měli každý pokoj přidělený svůj stůl, takže jsme celý pobyt jedli na stejném místě. Náš stůl byl na kryté terase, která byla opravdu okouzlující.

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v Karlových Varech v Park Spa Hotelu Sirius

Snídaně byly bohaté. Na výběr byla spousta studených jídel – paštiky, sýry, zelenina, ovoce. Nechybělo plno druhů sladkého i slaného pečiva a teplých snídaňových jídel jako kaše, míchaná vejce, smažená vejce, párky a klobásky. K dispozici byly také různé cereálie, džemy a med. Žízeň jsme mohli uhasit třemi druhy ovocných šťáv, čajů a různých káv.

První den přijeli jsme pozdě a nestihli večeři, která se podávala pouze do 19:00. Personál byl nicméně ochotný a připravil nám studený obložený talíř. Další dny jsme si mohli vybrat, zda chceme v rámci polopenze oběd nebo večeři, servírované s výběrem z menu. K obědu si můžete vybrat ze 2 polévek a 5 hlavních jídel, k večeři vždy 5 hlavních jídel. Více nám vyhovovala večeře s vegetariánskými dobrotami, které potěšily mého otce. Jídlo bylo lahodné a k dispozici byl salátový bar, pečivo a limonády. Trochu nám připadalo zvláštní, že k masu nebyla žádná příloha, ale jinak chutnalo skvěle.

Jak jsme jedli v okolí?

Hotelová restaurace nabízí pestrý jídelní lístek, z kterého si můžete objednat po celý den. Nicméně jsme se rozhodli vyzkoušet některé místní podniky. Jedním z nich byla Ristorante Pizzeria Venezia, která se nachází asi 100 m od hotelu. Nabízejí tradiční italskou pizzu s trochu silnějšími okraji, ale vynikající sugo omáčkou. Na kávu a zákusek jsme navštívili kavárnu Cafe Azyl, odkud je nádherný výhled na Mlýnskou kolonádu. Vřele doporučuji navštívit tuto kavárnu večer na sklenku vína či lehké občerstvení, protože kolonáda a náměstí jsou v tomto čase krásně nasvícené. Během našeho výletu na rozhlednu Diana jsme navštívili stejnojmennou restauraci a dopřáli si sklenku vína a piva (každý jedno :D) s pečenými bramborami jako svačinkou, což jsme si moc pochutnali.

Jaké bylo balneocentrum v hotelu?

V přízemí hotelu je SPA klinika, kde poskytují balneo a fyzioterapeutické procedury. Naše balíček zahrnoval dvě procedury. Původně jsme měli aroma-hydroterapii a vakuově-vibrační kúru, ale táta nemohl kvůli zdravotnímu stavu sedět v teplé vodě. Personál byl ochotný a vyměnil mu koupelovou kúru za ozdravnou masáž. Zaměstnanci lázní se snažili komunikovat hlavně německy, což neovládám. Anglicky a francouzsky nerozuměli, ale recepční pomohla s tlumočením. Alespoň jsem si osvěžila pár německých slov, která znám.

Hydroterapeutická vana byla pohodlná, přesto mě překvapilo, že je třeba sedět nahá. Eukalyptová přísada do koupele rychle vytvořila voňavou pěnu, každá vana byla oddělena přepážkou. Vakuová léčba byla zábavná. Na záda a pas nám dali čtyři velké vycpávky, které nasály kůži a rozvibrovaly svaly. Zpočátku to bylo neobvyklé, ale brzy jsem se uvolnila. Můj táta dokonce usnul, jak moc byl relaxovaný. Po náročné prohlídce Prahy nám tyto procedury opravdu pomohly získat energii.

Kam na výlet?

Hlavními atrakcemi Karlových Varů jsou kolonády, kde ochutnáte minerální vřídelní vodu. První den jsme si koupili speciální hrníčky pro tento účel, které jsme si pak odvezli jako suvenýr. Doporučuji zkontrolovat u každého pramene cedulku před napitím, abyste omylem nepřijali vodu s teplotou 62 °C.

Po procházkách po kolonádách (Mlýnská, Sadová, Tržní, Zámecká) a podél řeky Teplá jsme navštívili rozhlednu Diana. Nachází se nad městem a nabízí krásný panoramatický výhled na Karlovy Vary. Je skvělé zažít kousek přírody a lesa tak blízko rušného lázeňského města. Milovníkům přírody a turistiky doporučuji náročnější pěší cestu. Pro ty, kdo mají raději pohodlí, je tu lanovka Diana s nástupní stanicí vedle Grand Hotelu Pupp. Lanovka je klimatizovaná a má i mezistanici. Na vrchol rozhledny se lze dostat točitým schodištěm se 150 schody nebo výtahem. Můžete zde také navštívit Motýlí dům Papilonia a minizoo s hospodářskými zvířaty. Od rozhledny se vydáte do lesa, kde dojdete k oboře s kanci a jeleny za 20 minut. Na cestě lanovkou dolů můžete vystoupit v mezistanici a navštívit vyhlídku Jelení skok (cca 15 minut chůze od lanovky), která nabízí výhled na Karlovy Vary z blízkosti.

Navštívili jsme Hotel Imperial s jeho krásnými zahradami plnými růží, kam se dostanete pomocí lanovky.

Při cestě domů jsme se zastavili u katedrály svatého Petra a Pavla, která leží nedaleko hotelu. Je to bohatě zdobený ruský pravoslavný kostel s zlatými kopulemi, který jistě upoutá vaši pozornost.

Nezapomněli jsme ani na nákupy suvenýrů. Kromě originálních hrnečků na minerální vodu si můžete pořídit krásné porcelánové a skleněné umělecké předměty. Naše rodina si vyžádala originální lázeňské oplatky ze slavných Karlových Varů, které byly k dostání ve většině obchodů. Byla to vážně lahoda!

Závěrečné hodnocení pobytu v Park Spa Hotelu Sirius

“Lepší umístění hotelu v Karlových Varech jsme si ani nemohli přát! Personál byl velmi ochotný a vybavení hotelu bylo do nejmenšího detailu přizpůsobeno hostům, kteří přijeli na lázeňský pobyt. Pokoj byl prostorný a čistý. Potěšily nás maličkosti jako mísa s ovocem či župany. Snídaně byly bohaté a večeře chutné. Procedury, které jsme vyzkoušeli, nám dodaly energii na prohlídku lázní. Centrum města je z hotelu vzdálené jen pár kroků, takže jsme si mohli vychutnat procházku s nočním osvětlením podél řeky i posezení s nápoji v parku vedle Sadové kolonády. Karlovy Vary jsem toužila navštívit už dlouho a velmi předčily má očekávání. Určitě se sem vrátím a budu ráda, pokud to bude právě do Park Spa Hotelu Sirius.”

👍 Pobyt v Park Spa Hotelu Sirius byl osobně ověřen Fanni, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář