Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu blízko termálů v Pensionu Bachseitenhof

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu blízko termálů v Pensionu Bachseitenhof

Vydejte se s Katkou, členkou našeho Travelking týmu, do Rakouska, konkrétně do Pensionu Bachseitenhof v Alpách. Jaká byla cesta, ubytování a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

 • Termín pobytu: 13.8.2023 – 15.8.2023
 • Ubytování: Pension Bachseitenhof
 • Lokalita: Alpy
 • Cestovali jsme: S partnerem
 • Stravování: Polopenze
 • Doprava: Autem

Rakousko poblíž termálů Amadé a atrakcí v Pensionu Bachseitenhof s polopenzí, slevovou kartou a saunou

Kam a jak jsme jeli?

Pensionu Bachseitenhof jsme se vydali autem ze slovinského města Bovec, kde jsme byli předtím na dovolené, a pobyty jsme tak spojili. Museli jsme si koupit rakouskou dálniční známku na 10 dní (10 €).

Vyrazit můžete také veřejnou dopravou z Brna – například autobusem společnosti Flixbus Brno-Praha a Praha-Salzburg, ze Salzburgu jede přímý vlak do Radstadtu. Odtamtud mohou odvážnější jít pěšky do pensionu (ale je to docela kus, a navíc do kopce), nebo bych si vzala taxi.

Jak to bylo s parkováním?

Před ubytováním se nachází venkovní parkoviště bez speciálního hlídání. Parkování bylo v ceně pobytu, dopředu jsme ho nehlásili. Vedle je ještě jiný pension a obě budovy mají společné parkoviště, takže tam bylo docela těsno, ale vešli jsme se.

Kde jsme byli ubytováni?

Pension Bachseitenhof leží na kopci nad Radstadtem, historickém a sportovním městečku, obklopeném horami a ledovci. V zimě je rájem lyžařů – má velké středisko, ale i v letních měsících je turisticky atraktivní. Z pensionu si užijete výhled na Dachstein, nejvyšší horu Štýrska. Před pensionem jsou pastviny, na jedné se pásli osli, za budovou jsou tři rybníčky, v jednom ryby a na dalším se můžete projet na šlapadle. Kousek opodál je větší pastvina s krávami. Přijeli jsme během špičky zemědělské sezóny, na loukách u pensionu tak pracovaly zemědělské stroje, probíhal sběr sena atp., ale mírný hluk se utišil ještě před večeří.

Byl menší, ale plně vybavený s praktickým rozvržením. Manželská postel, pokrývky, noční stolky s lampami, věšáky, vysoká šatní skříň, dvě křesla v rozích a televizor. Stoleček u křesla lze složit, aby nebránil pohybu. Z balkonu v alpském stylu s dvěma židlemi a podsedáky byl úžasný výhled na krajinu. Balkon, sdílený mezi sousedními pokoji, není oddělen žádnými zástěnami.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu blízko termálů v Pensionu Bachseitenhof

V koupelně byl uzavřený sprchový kout s poličkou na hygienické prostředky, šampon a věšák na ručníky jak za sprchovým koutem, tak vedle umyvadla. U umyvadla nechybělo tekuté mýdlo, dvě skleničky na kartáčky, osvětlené zrcadlo a menší koš. Součástí menší koupelny byla i toaleta. Každé ráno nám byly poskytnuty čisté ručníky a osušky – dva ručníky na ruce, dvě osušky a jeden ručník před sprchový kout. Překvapilo nás, že v koupelně mají i digitální váhu. Vhod přišel box papírových kapesníčků, ten velmi oceňuji, jakožto permanentní smrkač. V pensionu mysleli i na dámy – nechyběl vysoušeč vlasů.

Jak jsme se najedli v ubytování?

Během pobytu jsme si vychutnali polopenzi – bufetové snídaně a servírované večeře. Balíček zahrnoval také láhev vína a koláč s kávou na pokoji. Strava byla regionální, s výběrem salámů, šunek a různých sýrů (s vlašskými ořechy, pepřem, plísňové nebo klasické plátkové). Pečivo bylo čerstvé a teplé. Byla možnost objednat si čerstvě připravená vajíčka v různých úpravách – míchaná, volská oka atd. Na stole nechybělo ovoce, zelenina, alpské jogurty, cereálie, müsli, džemy, ani slané pomazánky v mističkách. Milovníci sladkého si mohli dopřát bábovku nebo koláč. K dispozici byl čaj (s velkým výběrem), džusy, voda a káva s mlékem.

Večeře byly servírované tříchodové, nápoje jsme si dokupovali. Opět se jednalo o rakouskou kuchyni – špecle se sýrem a slaninou, domácí ledový salát se zálivkou, vídeňský řízek s hranolkami a brusinkami, císařský trhanec se švestkami v rumu, silný vývar s játrovými knedlíčky. Večeře se v Bachseitenhofu servírují venku (za dobrého počasí), případně i uvnitř. Na terase je dostatek místa, ale v zimě je nevýhodou malá jídelna. Při plném obsazení pensionu by se hosté nevešli. Atmosféra je rodinná, některým hostům jídlo donesl sám kuchař. Díky menšímu rozsahu pensionu se o nás během jídla i snídaně starala tatáž paní, která nás ubytovala.

Jak jsme se najedli v okolí?

Obědy jsme měli na výletech – jeden v Halstattu a druhý v Salzburku. Restaurace byla i ve vedlejším pensionu Berggasthof, ale nevyužili jsme ji.

 • V Schirmbaru Halstatt jsme si objednali kuřecí křídla s hranolkami a oblohou a vídeňský řízek, také s hranolkami. Jídlo bych ohodnotila na 7/10, ale bylo ho poměrně málo, za cenu okolo 17 € za porci.
 • V restauraci Burgerista v Salzburku jsme si dali burger v menu se steakovými hranolkami. Líbilo se mi, že jsme si k menu mohli dát limonádu/ledový čaj a jakoukoliv omáčku v neomezeném množství, díky samoobslužným dávkovačům.

Kam se vydat na výlet?

 • Halstatt – okouzlí vás malebné městečko a jezero, doporučuji navštívit i vodopády v údolí a vyhlídku Skywalk.
 • Salzbergwerk/Salzwelten Hallstatt – Explore the world’s oldest salt mines, including a thrilling ride on miner slides.
 • Výhled Five Fingers – Resembling a hand, it offers stunning views of Lake Hallstatt.
 • Salzburg – A UNESCO World Heritage city featuring Mozart’s residence, Mirabell Palace, and Hellbrunn Castle.
 • Werfen – A quaint town with a medieval castle.
 • Eisriesenwelt – The largest ice cave globally, showcasing magnificent ice formations.
 • Dachstein Glacier – Reach its summit comfortably by cable car, and don’t miss the enchanting Ice Palace.
 • Lichtenštejnská soutěska – dlouhá a hluboká soutěska v Alpách.
 • Radstadt – v zimě oblíbené lyžařské středisko, v létě klidné městečko s hrady.

Závěrečné hodnocení pobytu v Pensionu Bachseitenhof

“Ať láká objevování historických míst či horská turistika, Pension Bachseitenhof je dobrým výchozím bodem pro obojí. Užijete klid od civilizace s výhledem na rakouskou krajinu, ale zároveň máte dostupné město. V zimě se blízký Radstadt mění v lyžařské středisko. V menším, útulném a čistém pokoji alpského stylu vám nic nechybí. Gurmáni si pochutnají na typicky rakouských pokrmech servírovaných při večeři či na bufetových snídaních z místních surovin. Ohromujícím zážitkem je návštěva Eisriesenwelt, největší ledové jeskyně na světě; nezklame ani Halstatt a jeho okolí. Do pensionu bych se s chutí vrátila!”

👍 Pobyt v Pensionu Bachseitenhof byl osobně ověřen Katkou, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář