Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu v rakouských Alpách v Hotelu Payerbacherhof+

Cestování

Vydejte se s Cindy, členkou našeho Travelking týmu, do rakouských Alp, konkrétně do Hotelu Payerbacherhof+. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 16.5.2022 – 18.5.2022
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Payerbacherhof+
  • Lokalita ubytování jsou: Alpy
  • Cestovala jsem s: Partnerem
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Rakouské Alpy v blízkosti přírody i zámku v Hotelu Payerbacherhof+ s polopenzí, wellness a zapůjčením kol

Cesta a Ubytování:

Našeho 5denního výletu jsme se nejprve vydali do rakouských Alp a poté do Maďarska. Prvním zastavením byl Hotel Payerbacherhof+. Cestu z Brna do rakouského Payerbachu, o délce asi 220 km, jsme absolvovali autem za necelé 3 hodiny po dálnici. Pro pohodlí jsme si zakoupili rakouskou dálniční známku na 10 dnů za 10 € (cca 250 Kč).

Parkování:

Parkování bylo zahrnuto v ceně pobytu. V okolí hotelu je dostatek volných parkovacích míst, není třeba rezervace předem. Parkoviště je venkovní a nehlídané.

Ubytování:

Hotel Payerbacherhof+ stojí na hlavní ulici v centru Payerbachu v rakouských Alpách, a bylo ho snadné najít. Jeho poloha je ideálním výchozím bodem pro výlety. Město lemuje řeka Schwarza, přes niž vedou mosty, a podél břehů se rozprostírají parky. Pro děti je tu hřiště, pro dospělé pak krásné rakouské vily. Jen pár set metrů dál se nad řekou tyčí zajímavý obloukový železniční most.

Prostorný pokoj bez nedostatků, obsahující manželskou postel a vestavěnou přistýlku, televizi, stolek, dvě židle, skříně, zrcadlo, věšák a místo na zavazadla. Koutek s varnou konvicí nabízel kávu, čaj a horkou čokoládu včetně cukru a mléka. Koupelna vybavena vanou, zrcadlem, umyvadlem a toaletou. Balkon s posezením nabízel výhled do hotelové zahrady.

Stravování v ubytování

Pobyt nabízel polopenzi v útulné restauraci s bohatým menu. Přítel si první večer pochutnal na vídeňském řízku, zatímco já, jako celiak, jsem měla omezené možnosti. Snídaně však byly zklamáním. Chyběl teplý bufet s vajíčky a dalšími možnostmi. Nabídka zahrnovala pouze šunku, sýr, zeleninu, pečivo, ovesnou kaši, jogurty a müsli. Pro celiaky byly k dispozici bezlepkové cereálie. K dispozici byly káva, čaj a pomerančová šťáva.

Jak bylo wellness centrum v hotelu?

Hotel má malé, avšak pěkné wellness centrum. Větší místnost obsahuje obrovskou vířivku, připomínající spíše malý bazén. Dále je zde relaxační místnost s lehátky a krásným výhledem do zahrady. Ve wellness jsou také dvě sauny. Chybí zde ochlazovací bazén, ale jsou k dispozici sprchy pro osvěžení po sauně.

Navštívili jsme wellness během večeře, a tak jsme ho měli pro sebe. Během jiných částí dne by zde pravděpodobně bylo více hostů. Wellness není vhodné pro celodenní relaxaci kvůli své velikosti, ale po dlouhém dni na túře jsme si ho užili.

Kam na výlet?

  • Hrad Burg Stixenstein – Jedná se o jeden z mála hradů v okolí, který není soukromý a může být navštíven.
  • Lanovka Raxalpen-Talstation – Vyveze vás do 1 500 m n. m., odkud můžete pokračovat po turistických trasách.
  • Hora Törlkopf – Na vrcholu této hory ve výšce 1 607 m n. m. najdete horskou boudu s úchvatným výhledem na okolní pohoří.
  • ÖTK – Jubiläumsaussicht – Nabízí výhled na město a okolní hory.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Payerbacherhof+

„Během pobytu v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Po příjezdu jsme měli menší problém najít náš pokoj, ale recepční nás správně nasměroval. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Stravu hodnotím průměrně. Mě zklamal výběr jídel na snídani. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i okolí jsou velmi krásné a vhodné pro výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

👍 Pobyt v Hotelu Payerbacherhof+ byl osobně ověřen Cindy, členkou týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář