Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

„Od dětství jsem směřovala k poznávání Česka,“ sděluje Kamča Linda Sedláčková

Turizmus

„Od dětství jsem směřovala k poznávání Česka,“ sděluje Kamča Linda Sedláčková

Na našem blogu nyní najdete i rozhovory s těmi, kdo rádi cestují s námi. Jako první jsme oslovili Kamču Lindu Sedláčkovou, matku, která již několik let sdílí okamžiky svých dnů na Instagramu a YouTube kanálu.

Kamčo, jaký je tvůj první pamětní výlet z dětství? Kam jste se vydali?

S rodiči jsme podnikali mnoho výletů, hlavně túry, výlety na hrady, zámky a k vodě. S prarodiči jsme pravidelně jezdili na cyklodovolenou do kempu a objevovali Česko. Do zahraničí, třeba k moři, jsme vyrazili až v pozdějším věku. Malá jsem byla několikrát na Malé Morávce s rodinou i se školou, protože to bylo blízko mé rodné Opavy.

Proč je cestování důležité pro vás?

Cestování, tuzemské i do zahraničí, považuji za velký luxus. Jako dítě jsem si nikdy neuvědomovala, co za tím vším je. Naplánovat dovolenou, našetřit peníze a pak vyrazit a ještě si užívat zážitky, starat se o hladký průběh, je pro mě nesmírně vzácné. Zároveň je výlet pro mě vystoupením z komfortní zóny, protože jsem dost domácký typ, takže je to i trošku zkouška, kde mi bude nejlépe.

Jak často vyjíždíte?

Přesně tak, často si myslím, že to, co vidím online, ve skutečnosti není tak časté :D. Domnívám se, že jsme si ještě úplně nevytyčili žádný pevný plán ohledně cestování doma – jestli je to vůbec potřeba? Zatím preferujeme kratší pobyty, které jsou snazší na plánování a organizaci. Možná právě proto jsme dosud nevyrazili na žádné velké dálky jako rodina :)).

Od té doby, co jste se stala maminkou, jak se změnily vaše cestovatelské plány?

Ano, určitě – věnujeme se více menším výletům, přizpůsobeným potřebám dítěte. Když jsem žila v zahraničí, podnikla jsem několik větších dovolených, ale v posledních letech dáváme přednost cestování po Česku nebo do okolních zemí.

Preferujete spíše aktivní či odpočinkové dovolené?

„Od dětství jsem směřovala k poznávání Česka,“ sděluje Kamča Linda Sedláčková

Od každého trochu. S dítětem to zatím moc odpočinkové na dovolených není, ale třeba pobyt v Chorvatsku mě velmi mile překvapil. Na pláži jsme se střídali u hradu z písku, náš mladý si užíval snídaně i hodinu, takže to bylo moc milé překvapení :D. Brzo ale vyrazíme na náš první pobyt jen s mužem ve dvou, na což se opravdu těším. Tam to věřím bude jen o odpočinku.

Co je pro vás při cestování důležité? Podle čeho si vybíráte pobyty?

Dobrá dostupnost a abych se na místě cítila jako doma, což pro mě znamená taková ta, výchova, „normální“ dovolená. Nežiju v luxusu, takže bych se asi na podobných pobytech ani necítila dobře.

Jsou nějaká místa, kam byste se chtěla podívat?

Naprosto nadšeně se věnuji psaní o horách a jezerech, jelikož mám doma milovníka těchto destinací a pomalu začínám objevovat jejich kouzlo i já. Původně jsem byla zarytým příznivcem pláží, ale nyní umím ocenit i útulnou chatičku uprostřed přírody. Nicméně moře stále zůstává mou velkou láskou a ráda bych se vypravila do Řecka. Jedním z důvodů je skutečnost, že tamní kultura je pro manžela velmi důležitá, jelikož pochází z řecké rodiny, a tak je pro nás důležité, aby i syn měl možnost poznat místo, odkud pochází jeho otec.

Kam jste už vyrazila s Travelkingem?

Naše cesta s Travelkingem začala loni v Chorvatsku – v Resortu Crvena Luka, který doporučuji všem rodinám s dětmi. Užili jsme si to tam a zázemí je krásné. Další výlet byl do Polska – Czarna Góra, kde jsme s dítětem vyšli na túru. Naposledy jsme si užili odpočinek na Statku Samsara. Opět klidné místo a příjemné prostředí i pro děti. Tady jsme si užili skvělé wellness.

Kam se s Travelkingem chystáte příště?

Za pár týdnů nás čeká něco nového – glamping. Bude to čas jen pro nás dva s mužem, takže se na takový odpočinek s wellness v přírodě moc těším :)).

Odpovídala Kamila Linda Sedláčková:

Napsat komentář