Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s degustací vína v Hotelu Rustikal na jižní Moravě

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s degustací vína v Hotelu Rustikal na jižní Moravě

Vydejte se s Jozefem, členem našeho Travelking týmu, na jižní Moravu, konkrétně do Hotelu Rustikal v Hustopečích. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 25.5.2023 – 28.5.2023
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Rustikal
  • Lokalita ubytování je: jižní Morava
  • Cestoval jsem: S partnerkou
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Jižní Morava: Hustopeče v Hotelu Rustikal s vlastní vinotékou + snídaně/polopenze a degustací vína

Kam a jak jsme jeli?

S partnerkou jsme se vydali na pobyt na jižní Moravu, do Hustopečí u Brna. Vyrazili jsme autem z Prahy a jeli jsme po dálnici D2. Do Hustopečí vede přímo sjezd z dálnice, takže se tam dostanete velmi rychle a pohodlně. Nám cesta zabrala 2 hodiny a 15 minut.

Jak to bylo s parkováním?

Před hotelem je zajištěné parkování pro hotelové hosty. Nic se za něj neplatí a není potřeba ani rezervace dopředu, hotel má dostatek venkovních parkovacích míst.

Kde jsme se ubytovali?

Hotel Rustikal stojí v centru města, přímo v srdci vinařského dění, v ulici Na Hradbách lemované vinnými sklípky. Od hlavního Dukelského náměstí je vzdálený necelých 400 metrů. Ulice je neustále plná vinařských turistů a do deseti do večera je slyšet veselou zábavu nebo zpěv u vína. Někdy i déle. 🙂

Náš pokoj byl hned naproti vchodu do recepce a hlavní restaurace. Pokoj byl velmi moderní a čistý, vybavený dvoulůžkovou postelí, psacím stolem, satelitní televizí a minibarem. Nechyběla koupelna s novým, pěkným obkladem a vanou. K pokoji patřil také balkon v historickém stylu, směřující na západ, s krásným výhledem do zahrady. Vychutnali jsme si na něm ranní čaj.

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s degustací vína v Hotelu Rustikal na jižní Moravě

Jak jsme se najedli v ubytování?

Pobyt zahrnoval polopenzi s snídaní formou bufetu a servírovanou večeří. Snídaně se podávaly v suterénu protilehlé budovy a v nabídce nechyběla čerstvá zelenina, ovoce, pečivo, šunky, sýry apod. Zvolil jsem klasiku – míchaná vajíčka se šunkou, protože byla výborně připravená, k nim pečivo. Večeři jsme si vychutnali na zahrádce restaurace před hlavní budovou. Zahrádka byla prostorná, s masivními lavicemi, zastíněná pergolou obrostlou vinnou révou. Krásné vinařské prostředí a hudba z hotelového sklípku navodily pravou moravskou atmosféru.

K první večeři jsme si vybrali pstruha s bramborami a kynuté meruňkové knedlíky. Dostali jsme i výborný vývar. Druhý den jsme zvolili svíčkovou a smažený sýr s bramborami. Všechna jídla byla jednoduše vynikající, kvalitně připravená a obrovské porce dokonale zasytily.

Gastroventuring Around:

V sobotu jsme navštívili místní Festival otevřených sklepů, který probíhá v období od května do září. Ve vinných sklípcích jsme ochutnali lokální víno a lahodné občerstvení, včetně moravských pomazánek, domácích sýrů a zelňačky.

Exploring Outdoors:

Hustopeče a okolí jsou ideálním místem pro cykloturistiku a procházky vinohrady. Hlavní atrakcí je mandloňový sad, jen kousek od hotelu. Naučná stezka vede k dřevěné rozhledně s výhledem na sady, vinohrady a město. Můžete zde obdivovat rozkvetlé mandloňové stromy, které přitahují návštěvníky na Slavnosti mandloní. Stromy kvetou koncem března, ale město nabízí mandlové produkty po celý rok, které jsme nakoupili v centru města.

Hlavním programem, typickým pro jižní Moravu, byly otevřené sklepy v Bořeticích a Svobodné spolkové republice Kraví Hora. Na události vystavovalo výrobky 22 lokálních vinařů a nechyběly regionální pokrmy a moravská cimbálka. Bílá vína z posledního ročníku rozhodně musíte ochutnat :). Na Kraví Hoře stojí dřevěná rozhledna s panoramatickým výhledem na Velké Pavlovice, Vrbice a vrch Děvín.

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Rustikal

Hotel Rustikal srdečně přivítal nás na jižní Moravě, známé svou přátelskou atmosférou. Personál a prostory hotelu tento dojem umocnily. Tu se najíte, vyspíte a máte zajímavé vyžití v okolí. Čerstvé potraviny a nápoje jsou samozřejmostí. Hotel nabízí bowling a pivovar, není určen jen pro vinařské zájezdy, najde se tu něco pro každého.”

👍 Pobyt v Hotelu Rustikal byl ověřen Jozefem, členem týmu Travelking, a může s klidným srdcem doporučit i vám. Další ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář