Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s koňmi i lázněmi v maďarském Sárváru v Hotelu Vadkert Major

Jídlo a pití

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s koňmi i lázněmi v maďarském Sárváru v Hotelu Vadkert Major

Vydejte se s Zoltanem, členem našeho Travelking týmu, do maďarského Sárváru. Konkrétně do Hotelu Vadkert Major. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 20.5.2022 – 22.5.2022
  • Ubytováni jsme byli v: Hotelu Vadkert Major
  • Lokalita ubytování je: Sárvár
  • Cestoval jsem s: Dcerou
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Sárvár v Hotelu Vadkert Major s celodenním vstupem do termálních lázní, wellness a polopenzí + děti zdarma

Cesta a ubytování

V Hotelu Vadkert Major jsme se ubytovali po cestě z Miskolce na severu Maďarska do Sárváru poblíž rakouských hranic. Cesta trvala zhruba 410 km směrem na západ a zabrala nám asi 3 hodiny a 45 minut. Celou trasu jsme absolvovali po dálnici, kde je třeba mít maďarskou dálniční známku – 10denní je k dostání za 3 820 HUF (246 Kč).

Parkování

V rámci balíčku jsme měli parkování zdarma. Auto jsme zaparkovali na venkovním parkovišti přímo před hotelem, což nám umožnilo mít ho na dosah.

Ubytování

Hledání hotelu bylo velmi jednoduché. Nachází se na jižní straně města, kde je klid a mnoho zeleně. Velkou výhodou je, že letní vchod (otevřený od června) slavných termálních lázní Sárvár je od hotelu vzdálen pouhé 2 minuty chůze. K hlavnímu vchodu Spa and Wellness Centre Sárvár dojdete pěšky asi za 8 minut.

Budova hotelu původně sloužila jako lovecký zámek a svou současnou podobu získala během nedávné rekonstrukce. Celý areál hotelu nám ochotně ukázal usměvavý personál. Byli jsme ubytováni v jednom z přízemních křídel. K pokoji patřila příjemná předzahrádka s výhledem na jezírko a jezdeckou dráhu, takže jsme mohli pozorovat koně. Pokoj byl dostatečně velký a hezky vyzdobený, cítili jsme se v něm velmi příjemně. Koupelna s sprchou byla naprosto vyhovující a prostorná.

Jak jsme jedli v ubytování?

Po téměř 4hodinové cestě nás potěšilo, že jsme hned po příjezdu dostali jako občerstvení sladké palačinky. K první večeři jsme si mohli vybrat menu o 4 chodech. Bylo možné volit mezi 5 druhy polévek, 6 druhy hlavních jídel a různými saláty a dezerty. Možnosti výběru byly opravdu bohaté. Kromě toho, co je zahrnuto v balíčku, je možné objednat jídla z jídelního lístku. Restaurace je otevřena od 18:00 do 22:00 hodin (poslední objednávky se přijímají ve 21:30). Výhodou pro rodiny s dětmi je, že je k dispozici dětské menu s oblíbenými pokrmy malých hostů, jako jsou například špagety, smažený sýr, kuřecí prsa a podobně. Dcera si pochutnala na špagetách s kuřecím masem. Já jsem si dal gulášovou polévku a kuřecí maso s hranolky. Všechna jídla byla velmi chutná a podávaná ve stylových talířích, které ladily s atmosférou restaurace. Porce byly opravdu velké, takže jsme nakonec snědli víc, než bychom měli. 🙂

Osobně ověřeno: Recenze pobytu s koňmi i lázněmi v maďarském Sárváru v Hotelu Vadkert Major

V hotelu jsme dvakrát snídali, přičemž nabídka byla každý den odlišná. První den jsme měli servírovanou snídani, jelikož hotel byl téměř prázdný. Nicméně jsme si mohli libovolně objednávat jídla z běžné nabídky. Zvolili jsme si studenou snídani – různé druhy pečiva, sýry, uzeniny a zeleninu, spolu s máslem, pomazánkami a džemy. K dispozici byly též tři druhy cereálií s teplým i studeným mlékem, včetně bezlaktózové varianty. Na pití byla k dispozici káva, cappuccino a džusy (pomerančový a jablečný). Servírka nám navíc nabídla teplá jídla, jako jsou různě připravená vejce, klobásy, párky a další. Druhý den byla snídaně ve formě bufetu, takže všechna jídla byla k dispozici na švédských stolech a mohli jsme si je sami nabrat. Když nás odpoledne přepadla chuť na sladké, objednali jsme si v hotelové restauraci palačinky a limonádu, kterou jsme si tentokrát vychutnali na terase. Porce byly opět hojné a lákavé na první pohled.

Okolí Gastronomie: Kde jsme si pochutnali?

Během našeho celodenního putování centrem Sárváru jsme zavítali do restaurace Várkapu Vendéglő. Jedlo nás nadchlo a k tomu jsme měli tu výhodu, že jsme si užívali pohled na hrad Nádasdy. Navštívili jsme také restauraci ve Spa and Wellness Centre Sárvár, kde jsme si opět pochutnali. Vřele doporučujeme jak hotelovou restauraci, tak obě tato místa.

Wellness Prožitek v Hotelu: Co nabízí?

Hotel disponuje wellness centrem s působivým výhledem na zeleň a stáje. Nabídka zahrnuje finskou saunu, infra saunu, parní lázeň a relaxační zónu. Avšak díky poloze hotelu v těsné blízkosti lázní Sárvár jsme tento hotelový komplex nevyužili.

Vyhlášených sárvárských termálech jsme strávili celý den. Musím říct, že den ve Spa and Wellness Centre Sárvár jsme si s dcerou opravdu moc užili. Dcera byla nadšená z mnoha tobogánů, klouzaček, bazénu s vlnobitím a dalších vodních atrakcí. Mě zaujalo, že zde byl i bazének a zázemí pro nejmenší děti, takže je toto místo vhodné i pro rodiny s miminky. Za vstup do lázní jsme platili 4 900 HUF (310 Kč) pro dospělého a 2 500 HUF (160 Kč) za dítě ve věku 3 až 14 let. Cena zahrnovala i uložení věcí ve skříňkách.

Servis pro děti?

Pro svůj pobyt s dcerou jsem si vybral Hotel Vadkert Major v naději na aktivní víkend. Ukázalo se, že jsem nemohl udělat lepší volbu. Pro rodiny je toto ubytování opravdu ideální a děti jej jistě zamilují stejně jako moje dcera. Díky zeleni a venkovnímu dětskému hřišti je prostředí pro malé hosty velmi přitažlivé. V okolí hotelu můžete běhat, hrát badminton nebo fotbal. Milovníci zvířat ocení malou zoo, kde je možné si pohladit různá domácí zvířátka, jako je poník nebo oslík. Dceři se také líbilo, že zde bylo mnoho koní – během našeho krátkého pobytu jsme jich viděli přes 20. Samozřejmě si můžete připlatit i jízdu na koni. Měli jsme také možnost využít dětské stravování v hotelové restauraci.

Kam na výlet?

  • Vyhlídkový vlak – jezdí od 10:00 do 22:00 hodin. Během hodiny projede vláček nejznámějšími turistickými místy, jako jsou hrad Nádasdy, restaurace, hlavní náměstí, dětská hřiště. Nejbližší zastávka je vedle hotelové restaurace. Rodičům s dětmi doporučuji. Lístek stál 1 500 HUF pro dospělého a 1 200 HUF pro dítě.
  • Hrad Nádasdy – dominanta města, stojí za prohlídku.
  • Jízda na koni – nezapomenutelný zážitek pro děti i dospělé.
  • Spa and Wellness Centre Sárvár – známé sárvárské lázně nabízejí léčebnou a zážitkovou část. Navštívili jsme zážitkovou část a dobře jsme udělali. Dcera si den v aquaparku užila na maximum a já také.

Závěrečné hodnocení Hotelu Vadkert Major

„Lokalita hotelu je báječná – pobyt v blízkosti zvířat i přírody byl fantastický. V hotelu je klidná atmosféra, která skvěle ladí s okolím. Zaměstnanci byli velmi milí a vždy s úsměvem na tváři. V hotelové restauraci jsme si pochutnali na lahodných jídlech (nabídka pro děti). Dcera si tu užila jízdu na koni. Lázně a zastávka vyhlídkového vlaku po památkách byly jen pár kroků daleko, takže jsme si užili spoustu zábavy. Hotel Vadkert Major doporučuji rodinám s dětmi i párům, které touží po romantice. Skvělé zážitky zde čekají na každého!”

👍 Pobyt v Hotelu Vadkert Major byl osobně ověřen Zoltanem, členem týmu Travelking, a může ho s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář