Hradní 466, Kardašova Recice, 378 21

Otevřeno denně od 10:00 do 23:30 hodin

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Nezábudka

Hotely

Osobně ověřeno: Recenze wellness pobytu ve Vysokých Tatrách v Hotelu Nezábudka

Vydejte se s Vladimírem, členem našeho Travelking týmu, do Vysokých Tater, konkrétně do Hotelu Nezábudka. Jaká byla cesta, ubytování, wellness a strava? A jaké výletní cíle byste si neměli nechat ujít? To vše se dozvíte.

Informace o pobytu v bodech

  • Termín pobytu: 27.5.2022 – 29.5.2022
  • Ubytování: Hotel Nezábudka
  • Lokalita: Vysoké Tatry
  • Cestovali jsme s: Manželkou a dětmi
  • Stravování: Polopenze
  • Doprava: Autem

Vysoké Tatry: Hotel Nezábudka s neomezeným wellness (vířivka, sauny), bazénem se slanou vodou + polopenze

Cesta a ubytování

Tentokrát jsme vyrazili na dovolenou do Vysokých Tater na Slovensku. Z Uherského Hradiště jsme se vydali autem a trasu jsme plánovali pomocí Mapy.cz. Cesta vedla přes Trenčín, Žilinu a Liptovský Mikuláš a měla trvat 3 hodiny. U Žiliny jsme se však zdrželi asi o 25 minut kvůli ucpané silnici, což je prý běžné. Dálniční známku jsme si zakoupili online předem za 10 € (cca 250 Kč). Hotel jsme našli snadno, odbočka k němu byla hned z hlavní cesty.

Parkování

Na nehlídaném hotelovém parkovišti přímo u ubytování bylo parkování zahrnuto v ceně balíčku a bylo zdarma. Míst na parkování bylo dostatek, rezervace předem nebyla nutná.

Ubytování

Hotel Nezábudka stojí kousek od hlavní silnice a navigací jsme ho našli snadno. Před hotelem a po jeho bocích je parkoviště, a nedaleko hlavní budovy je apartmánový dům. Lokalita je klidná. Nedaleko je zastávka ozubačky na Štrbské Pleso, benzínka je vzdálena jen 300 m. Z hotelu je krásný výhled na Vysoké Tatry. Pan provozní nás uvítal, nabídl kávu a poradil, kam jít a co vidět. Na mapě nám ukázal všechny vrcholy Tater.

Ubytování – prostorný pokoj č. 206 s ložnicí a manželskou postelí. Děti v přilehlé místnosti, která slouží jako obývací pokoj. Rozkládací gauč poskytl další spaní. K dispozici televize, lednice a balkón. Oba pokoje mají balkón, ideální pro ranní posezení. Odpoledne využito k sušení plavek a ručníků z wellness.

Vlastní pokoj pro děti byl pro ně příjemným překvapením. Televize v jejich prostoru nabízela široký výběr kanálů, včetně těch slovenských a českých, což nám umožnilo večer společně sledovat oblíbené pohádky. K dispozici byla také samostatná koupelna s vanou a dokonce i fénem. Další místnost sloužila jako toaleta s umyvadlem, což se ukázalo jako výhodné, protože ranní hygienické rituály dětí často přinášejí zvýšený tlak na nervy. Rozhodli jsme se tedy pro oddělené prostory, kde si každé dítě mohlo čistit zuby nezávisle na druhém, čímž jsme si udrželi klid pro plánování našich výletů.

Vybavení pokojů bylo spíše jednoduché, nicméně obsahovalo všechny nezbytnosti, které jsme potřebovali.

Stravování v ubytování

V balíčku byla polopenze. Snídaně se podávaly formou bufetu a na výběr byly teplé i studené varianty. Nejvíc nám zachutnala míchaná vejce s malými klobáskami, zeleninou a čajem. Ve snídaňové nabídce toho však bylo mnohem víc. Večeři jsme si pak vybírali ze 4 druhů jídel a celkově měla 4 chody. Děti nejvíc oslovila žemlovka.

Jak jsme se najedli v okolí?

Mimo hotel jsme se stravovali na výletech. V ZOO Kontakt v Liptovském Mikuláši nás strava moc nenadchla – na výběr byla jen smažená jídla a ceny byly opravdu vysoké.

Na Štrbském Plese se nacházelo několik stánků s občerstvením, a to za velmi přijatelné ceny. Naše děti nejvíce potěšila česká klasika – smažený sýr s hranolkami za 5 € (cca 125 Kč) a velký langoš za 4 € (cca 100 Kč). Na posilněnou pro dospěláky bylo k dispozici několik druhů Tatranských čajů okolo 2 € (cca 50 Kč) a také pivo.

Wellness centrum v hotelu

Před dětmi se dá skvěle relaxovat ve wellness zóně, která je přístupná od 15 let. Zahrnuje dostatečně velkou vířivku a 4 druhy saun, bez nutnosti předchozí rezervace. Župan ani pantofle nejsou poskytovány, doporučuje se si je vzít z domova. Prostěradla do saun jsou k dispozici v dostatečném množství. Celkově jsme byli s prostředím wellness spokojeni.

Servis pro děti

Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici pokoje skládající se ze dvou místností: ložnice a obývací pokoj s rozkládacím gaučem, který slouží jako přistýlka pro až 2 děti. To bylo pro naši čtyřčlennou rodinu ideální. Součástí hotelu je také dětská herna, kulečníkový stůl a fotbálek. Venku se děti mohou bavit na dětském hřišti, kurtech a minigolfu.

Výletní tipy

  • Štrbské Pleso je dosažitelné moderní ozubnicí dráhou s blízkou zastávkou u hotelu. Cesta tam a zpět pro naši čtyřčlennou rodinu stála 6 € (cca 150 Kč). Z Štrbského plesa jsme mohli pokračovat pěšky nebo lanovkou (17 € za osobu, tj. cca 425 Kč) až na vrcholky hor. Doporučuji teplejší oblečení, i v jarních nebo letních měsících. Během cesty jsme narazili na mnoho obchůdků s občerstvením, suvenýry a dokonce i oblečením.
  • Liptovská Mara – vodní dílo, které jsme navštívili po cestě domů. Ideální na koupání, půjčení loďky nebo vyhlídkovou plavbu parníkem. U Liptovské Mary to žije! Kousek od kempu je například Dům naruby a Tatralandia. Rodinám s dětmi vřele doporučujeme ZOO Kontakt, která se našim dětem moc líbila! Za cenu 50 € (cca 1 250 Kč) pro celou rodinu se zde zabavíte na celý den. Máme odtud spoustu zážitků – od hlazení veverek, divokých koček, králíků, klokanů a pelikánů (věděli jste, že nemají stisk v zobáku?), až po selfie s bílými tygry, lvy a medvědy. Zážitek nám zpestřil také výklad od příjemného animátora. Jen občerstvení je opravdu drahé a chuťově taky nic moc, takže doma si připravíme řízky a pak do Zoo. 🙂

Závěrečné hodnocení pobytu v Hotelu Nezábudka

„Tak a jde se na shrnutí. Poloha hotelu je super. Za jasného počasí vidíte vrcholky Tater a je to jen pár metrů na ozubačku na Štrbské Pleso. Po cestě domů jsme navštívili Liptovskou Maru a atrakce v okolí, což jsme si moc užili. Personál hotelu je velmi ochotný! Provozní nás uvítal s kávou a nasměroval nás, kam vyrazit a jak si pobyt užít. Bar je otevřen do 22:00, takže i v den příjezdu stihnete večerní pití. Vyspali jsme se pohodlně. Strava byla v pořádku – dobře jsme se najedli. Výjimečný kulinářský zážitek bychom ale hledali jinde. Rozhodně doporučuji pobyt na více dní, protože cestou domů jsme si vyprávěli, co všechno jsme ještě nestihli navštívit. Tenhle pobyt jsme si s rodinou užili na maximum a vřele jej doporučujeme.”

👍 Pobyt v Hotelu Nezábudka byl osobně ověřen Vladimírem, členem týmu Travelking, a jeho návštěvu může s klidným srdcem doporučit i vám. Další osobně ověřené hotely si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář